“Життя солдата неоціненне, а дрони – це розхідник”: нацгвардійці показали як використовують дрони (ВІДЕО) - НГУ

На Львівщині військовослужбовці Національної гвардії України наочно продемонстрували журналістам, як саме використовують дрони на фронті та як проходять тренування. Показали роботу FPV-дронів, «мавіків» та дронів з тепловізійними камерами.

«Застосування дронів на війні – це максимально раціонально та важливо, – розповідає гвардієць на псевдо Одеса. – Ціна дрона-ударника нічого у порівнянні з життям людини. Там, де є можливість зробити розвідку дроном і не посилати бійців, треба робити розвідку за допомогою технічних засобів. Життя солдата  неоціненне, а дрони – це розхідник».

Під час навчань гвардійці продемонстрували не тільки те, як відбувається розвідка, а і як можна вражати техніку за допомогою так званих «скидів» на неї.

«Зараз наше завдання полягає у тому, щоб визначити оптимальне місце для запуску дрона, безпечно його підняти та виявити противника, – розповідає гвардієць на псевдо Ред. – Конкретно зараз ми легко знайшли умовного ворога через специфічний одяг. Але це навчання і ми усі це розуміємо. В реальних бойових діях ворог використовує маскування, і піхоти, і техніки. Тому виявити ворога не так легко, як здається на перший погляд».

Ворог активно атакує і вночі, говорять нацгвардійці. Тому бійцям на фронті надзвичайно необхідні дрони з тепловізійними камерами.

«Такі дрони не так використовуються для враження цілі, як для її виявлення, – розповідає аеророзвідник на псевдо Барт. – Камери працюють на тепло, яке випромінюють об’єкти. Тобто працює двигун у техніки – дрон її засікає. Іде ворожа піхота – ми так само можемо її виявити».

Про роботу операторів безпілотників авіаційних комплексів та таємниці служби у відеосюжеті.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту