«Життя курсанта та його вміла робота – моя відповідальність», – викладач саперної справи Навчального центру про свою місію - НГУ

З початком повномасштабного вторгнення, сапери Навчального центру імені Василя Вишиваного Національної гвардії України зрозуміли, що уже невдовзі перед ними постане вагоме завдання – розмінування деокупованої території, а це сотні гектарів та тисячі вибухонебезпечних предметів.

Після того, як спільними зусиллями Сил оборони було звільнено території Київської та Харківської області, без вагань було прийнято рішення про убезпечення деокупованих районів, що містило ряд викликів, таких як перевірка населених пунктів з їх подальшим розмінуванням.

«Там для нас кожен день був як виклик, хоча на той час у нас вже були напрацьовані алгоритми роботи, але все ж тоді ми ще не розуміли на скільки підступний наш противник», – поділилися викладачі-сапери, які одними із перших приступили до виконання небезпечних завдань.

Загалом, у небезпечних районах нашої країни сапери НГУ спільними зусиллями встигли очистити понад 30 гектарів деокупованої території Київської та Харківської областей, а це тисячі вибухонебезпечних предметів і десятки тисяч урятованих життів.

Також слід зауважити, що наші інструктори стали одними із перших хто опанував роботизований комплекс  дистанційного знешкодження  вибухонебезпечних предметів, який передали країни-союзники.

«У нас були стислі терміни, щоб опанувати та випробувати іноземну техніку. За п’ять днів ми встигли зрозуміти принципи роботи дрона, де і як його можна використовувати максимально продуктивно», – поділився сапер Максим Романчук.

Сьогодні лейтенант Романчук передає уже набутий досвід під час виконання бойових завдань наступному поколінню саперів та зізнається:

«Від якості отриманих знань курсантами та практики залежить не тільки їх життя, а й життя цивільного населення, бо найвища винагорода – врятовані життя людей».

Група інформації і комунікації НЦ НГУ

Перейти до вмісту