Запорізький гвардієць перегнав танк прямо під носом в росіян - НГУ

Боєць здійснив ризиковану операцію прямо під носом в росіян

Офіцер з позивним Буржуй 15 бригади оперативного призначення Національної гвардії України імені Героя України лейтенанта Богдана Завади на війні з 2014 року.

На початку повномасштабної війни він мав неабиякий бойовий досвід. Тому відразу зголосився стати учасником однієї зі зведених рейдових груп під час оборони Запорізької області.

Під час рейдів, спільно з військовослужбовцями ЗСУ, безстрашні герої наближалися до позицій ворога впритул, швидко наносили вогневе ураження, і так само швидко відходили на вихідні рубежі.

«Одного разу ми майже добу планували операцію. Потім підійшли до укріплень окупантів і відкрили по ним кинджальний вогонь. За п’ятнадцять хвилин вистріляли весь боєкомплект – і миттєво відійшли. Правда, у нас були поранені, загинув командир одного нашого танка, його механік-водій був сильно контужений. Танк ми були вимушені залишити у «сірій зоні», поруч із розташуванням окупантів», – розповідає «Буржуй».

Та кидати бойову машину напризволяще українські військові не стали. Наступного дня «Буржуй», з іще двома офіцерами, непомітно підійшли до залишеного танку.

«Так сталося, що я трохи вмію управляти важкими бойовими машинами. Тож двоє офіцерів повернулися «на базу», а я сів за важелі – і перегнав танк до наших позицій», – посміхається гвардієць.

Звичайно, на війні дуже багато важких моментів.

«Іноді важко по три доби не спати або не їсти. Іноді, навпаки, важко спати – під час обстрілу. Буває важко йти без відпочинку десяток кілометрів під ????рясним дощем», – перелічує складнощі «Буржуй».

Та попри складнощі, воїн впевнений в обов’язковій Перемозі, після якої планує продовжити службу у війську, яка стала справою всього його життя.

Перейти до вмісту