«Замість страху на допомогу приходить сміх»: гвардієць та колишній учасник «Ліги Сміху» про гумор на фронті, волонтерство та власний фільм (ВІДЕО) - НГУ

Григорій Рицький до повномасштабного вторгнення працював сценаристом, гумористом  і виступав зі стендапами у команді «Скучне життя Гріши і Діми» по всій Україні. Восени 2022 року чоловік розпочав службу в рівненському підрозділі Національної гвардії України. У грудні минулого року підрозділ, в якому нині служить військовослужбовець, відправився на виконання бойових завдань на сході України. Повернувшись з фронту, Григорій розповів журналістам телеканалу «Суспільне Рівне» про гумор на війні, волонтерство і власний фільм.

«Гумор військових дуже сильно відрізняється від гумору цивільних, адже все залежить від контексту в якому ти живеш. Зараз я можу посміятися з чорного внутрішньовійськового гумору, адже на фронті ти не знаєш, що може трапитися з тобою наступного дня. Тоді замість страху на допомогу приходить сміх», – розповідає нацгвардієць Григорій.

Під час служби військовослужбовець долучався до різноманітних волонтерських ініціатив. «Під час повномасштабного вторгнення в «Лізі сміху» створили благодійний сезон «Волонтерський десант» і нашу команду «Скучне життя Гріши і Діми» також попросили долучитися до цього проєкту. За допомогою зйомок у волонтерському сезоні вдалося зібрати кошти як для мого підрозділу, так  і придбати дрони для 92-ої бригади ЗСУ», – пригадує Григорій.

Благодійний проєкт «Волонтерський десант» оприлюднили у грудні минулого року. «Я тоді вже був на виконанні бойових завдань на Донбасі. Пригадую, як цікаво було дивитися цей випуск, а ще цікавіше читати коментарі: «Ой, та який він військовий, нехай на Донбас їде», –  а я саме  сиджу там і думаю, що мені ще зробити», – додає гвардієць.

Після закінчення війни Григорій планує зняти власний фільм: «У мене є мрія зняти комедію, щоб її показали в кінотеатрі і на великому екрані в титрах писало: сценарист – Григорій Рицький», – підсумовує військовослужбовець.

Більше про гумор посеред війни, волонтерство й те, як гвардієць освідчувався майбутній дружині на сцені, дивіться у сюжеті «Суспільне Рівне».

Перейти до вмісту