Водій-рятівник: історія евакуації під ворожим вогнем - НГУ

Олександр на псевдо Голд – водій 34 Херсонського полку НГУ, що здійснює евакуацію побратимів з лівого берега Дніпра.

За кермом багато років, автомобілі полюбляє все життя. Спочатку Олександр забезпечував ротацію бойових побратимів для виконання бойових завдань на лівий берег Дніпра. І вже за деякий час йому запропонували стати старшим водієм-механіком в медичному пункті. Олександр дуже задоволений службою, командуванням і  групою в цілому.

“У нас все працює як єдиний механізм. Будь-яку екстремальну ситуацію ми вирішуємо злагоджено, послідовно, без паніки та метушні. Був випадок, коли наших поранених бійців не могли забрати з лівого берега чотири дні. Кожного разу, коли намагалися підійти до них, човен потрапляв під атаку ворожих fpv-дронів. На четвертий день катер все ж таки успішно забрав нацгвардійців, але дорогою назад знову були під прицілом дрона, але на цей раз зі скидом. Поранені хлопці на човні, підходячи до берега, вели вогонь по дрону. Дякувати Богу все закінчилося добре, ми завантажили хлопців у евакуаційний транспорт, побратими-медики надали первинну допомогу, а я швидко доставив їх до лікарні”, – розповідає про бойові будні Олександр.

Досвід нацгвардійця важко переоцінити. На перший погляд, здається, що водити та евакуювати може якщо не кожен, то абсолютна більшість. Але керування транспортом в бойових умовах це зовсім інша річ. Олександр пояснює:

Коли я під’їжджаю, то вимикаю все світло і можна сказати, наосліп їду до місця евакуації. Так само відбувається і на зворотному шляху”.

Гвардієць розповідає про головне в роботі військового водія:

Необхідно завжди зберігати спокій, намагатися прораховувати свої дії наперед, мати декілька варіантів заїзду та виїзду з точок евакуації та ретельно їх вивчати. Ворог завжди слідкує з неба, тому ця порада є особливо важливою. Я зустрічав в деяких евакуаційних групах водіїв та медиків, які піддалися паніці, а паніка – це дуже підступний ворог. Ворог, який дуже сильно впливає на процес евакуації. Працювати потрібно швидко, енергійно, але в той самий час спокійно. Спокій – це найкращий друг бійців, що виконують евакуаційні завдання”.

Відповідальна, самовіддана робота таких водіїв, як Олександр є невід’ємною ланкою у системі медичної евакуації, та є важливим компонентом забезпечення безпеки та порятунку українських захисників.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту