«Захистили власну позицію і відбили сусідню», – боєць бригади «Кара-Даг» НГУ на позивний Серпень - НГУ

Бійці бригади наступу «Кара-Даг» Національної гвардії України не часто розповідають про свої бойові подвиги. Але кожна їхня історія – це готовий сценарій до голівудського бойовика. Нацгвардійці відчайдушно б’ються з переважаючими силами окупантів в найгарячіших точках бойових дій.

Один з військовослужбовців бригади «Кара-Даг» НГУ на псевдо Серпень розпочав службу ще на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. 24 лютого 2022 року запам’яталося чоловіку на все життя. Для нього це повинен був бути щасливий день святкування дня народження друга. Але свято плавно перейшло у тривожне очікування та закінчилося обуренням початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

«Ми до самого кінця не вірили, що повномасштабне вторгнення рф в Україну все-таки станеться», – пригадує Серпень.

Наступного дня він попрямував до місцевого ТЦК та СП, щоб мобілізуватися до війська. Через деякий час гвардієць вже проходив перші навчання на базі однієї з військових частин НГУ. Попередній досвід строкової військової служби швидко був відновлений, тому разом з підрозділом він розпочав виконувати службово-бойові завдання на блок-постах. Паралельно бійців донавчали та дозабезпечували необхідним майном. У 2023 році Серпень разом з побратимами проходив навчання в Німеччині.

«Навчали нас всього. І на хаммерах їздити, і з кулемета стріляти, і секретам тактики. Дуже якісні навчання і пояснення доступні», – ділиться враженнями військовослужбовець.

Перший бойовий досвід Серпень отримав на Запорізькому напрямку. Його група зайняла бойові позиції та отримала наказ їх утримувати. Вороги майже одразу почали обстрілювати прилеглу місцевість з важкого озброєння. Працювали міномети, артилерія, літали ворожі дрони. В третій день протистояння на поле бою прибув ворожий танк.

«Рівно о 08:30 ранку пролунав вибух танкового снаряда, що знищив наш бліндаж. Але ми не відступили, а продовжували знаходитися на своїх позиціях», – розповідає Серпень.

Пізніше військовослужбовець почув звуки моторів бронетехніки. Як виявилося, окупант висадив десант, що захопив сусідню бойову позицію. Вороги почали просуватися до групи Серпня.

«Я вискочив з автоматом, один побратим з двома гранатами, а третій побіг до кулемета, який вибухом танка відкинуло на кілька метрів від нас. Поки ми стріляли й кидали гранати, наш побратим готував кулемет», – розповідає нацгвардієць.

Почувши звуки кулеметних пострілів, окупанти злякалися і відступили на раніше захоплену позицію. Наші ж воїни зв’язалися з командуванням, яке весь цей час спостерігало за боєм з допомогою дрона, і отримали наказ просуватися в бік ворога. Коли солдати рф побачили просування наших, почули звуки стрільби, то просто втекли з поля бою. Нацгвардійці ж таким чином захистили власну позицію і відбили сусідню. Пізніше бійців замінили їхні побратими, а Серпень зі своїми друзями по зброї відправився відпочивати та готуватися до нових боєзіткнень.

На рахунку воїна ще кілька бойових завдань, під час останнього з яких нацгвардієць отримав важке поранення обох ніг та руки. Бойова група Серпня вдосвіта висунулась на бойовий рубіж, який знаходився за три кілометри від них. Під час руху воїни потрапили під атаку дронів. Через темну пору доби та заміновану місцевість, було складно орієнтуватися й укриватися від ворожих безпілотників, які полювали на наших бійців.

«Від одного дрона я втік, а от інший мене таки наздогнав», – з іронією в голосі розповідає гвардієць.

Побратими одразу надали постраждалому домедичну допомогу та запросили евакуацію. Потім на воїна чекали численні перев’язування, операції та відновлення. Одну ногу врятувати не вдалося, за іншу лікарі ведуть боротьбу. Чоловік готується отримати протез та планує нове життя.

«Я, як і всі в Україні, чекаю на перемогу та мир. До цього моменту буду допомагати нашим воїнам усім, чим зможу», – стверджує нацгвардієць.

Чоловік вважає, що взаємодопомога та взаємопідтримка українців здатні створити Україну, про яку всі ми мріємо – процвітаючою, сильною та незалежною державою.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту