“Знайшли ціль, знищили, повернулися на позиції”, – пілот FPV-дронів на позивний Антіп - НГУ

Гвардієць Кирило з позивним Антіп пілот FPV-дронів 17 бригади НГУ. Він виконував бойові завдання у Полтавській області, Урожайному та Роботиному, а зараз виконує бойові завдання на Донецькому напрямку.

Антіп ще до війни цікавився дронами й після знайомства з нинішнім підрозділом безпілотних авіаційних комплексів полтавської бригади отримав місце у підрозділі.

Восени минулого року він здійснив свій перший виїзд до Урожайного:

“Моя робота включає прокладання маршруту польоту, перевірку обладнання, комунікацію з іншими підрозділами перед вильотом і доповідь на відпрацювання цілі”, – каже гвардієць.

До виконання завдань Кирило готується ретельно: вечорами збирається екіпаж і обговорює поставлені задачі, шукаючи кращі та ефективніші рішення.

“Спокій, гумор і концентрація уваги — ось ключові навички для нашої роботи “, — наголошує Антіп.

“Обладнання зношується через постійні вильоти, роботу РЕБ ворога та погодні умови”, — додає Кирило. — “Ми дуже вдячні волонтерам і всім, хто долучається до придбання дронів, апаратури та деталей, які дозволяють нам підтримувати високий рівень ефективності”.

Під час однієї з бойових ротацій гвардієць зіткнувся з найскладнішим завданням — виїхати на позицію близько до ворога під час обстрілу з ворожого РСЗВ “Град”:

“Сидимо з побратимами в підвалі, обстріл, а треба летіти та ліквідувати мінометний розрахунок, що працює по нашій піхоті. Після короткої паузи, нам довелося швидко приймати рішення та запускати пташку, але так щоб нас не знайшли. Знайшли ціль, знищили, повернулися на позиції”.

Успіх операції часто залежить від імпровізації та досвіду розв’язання проблем.

“Одного разу відеосигнал зник і треба було вилазити на дах і крутити антену по азимуту, поки в небі був Орлан. Це було дуже ризиковано, але ми впоралися”, — згадує Кирило.

Після перемоги Кирило мріє вдосконалювати службу безпілотних літальних апаратів та виховувати сина. А зараз робить все можливе і неможливе, щоб пришвидшити перемогу над окупантом.

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту