За покликом серця: військовий капелан НГУ - НГУ

Володимир Сеньковський, військовий капелан НГУ почав свій духовний шлях ще у 19 років. Тоді  він був посвячений на священника, назавжди пов’язавши своє життя із служінням Богу. Від самого початку військової агресії рф в східних областях України 2014 року Володимир не зміг лишитися осторонь і за покликом серця відправився на фронт аби духовно підтримати тих, хто став на захист нашої неньки. 

«Пам’ятаю коли почалась війна у 2014 році, я служив священником у Черкаській єпархії, вирішив стати добровольцем та допомогти військовим у батальйонах. Першим моїм містом стала Волноваха, рубіж тогочасної передової. Для мене це був перший досвід роботи з військовими», – пригадує капелан 19 Миколаївського полку охорони громадського порядку Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України отець Володимир.

Час проведений на фронті капелан пригадує зрідка, та завжди з болем у душі, адже не раз доводилося проводжати у останню путь бойових побратимів. Говорить, у такі важкі миті завжди рятує Молитва.

«За час мого служіння нажаль, доводилось проводжати в останній путь справжніх воїнів та героїв, які першими стали на захист нашої держави. Були звісно й щасливі моменти, неодноразово я проводив вінчання й хрещення, дуже багато військових звернулись до Бога, у темні часи віра – це єдиний промінь надії та світла», – розповідає військовий капелан.

За віддану службу народу України отець Володимир нагороджений Козацьким орденом Українського Реєстрового козацтва, медалями «За жертовність і любов до України», «За оборону Маріуполя» та іншими почесними відзнаками. 

«Військові капелани є і будуть завжди поруч з особовим складом, який кожен день стоїть на захисті країни. Вони своєю порадою, увагою, словом і вчинком, добротою та співчуттям оберігають душі бійців та зцілюють їхні невидимі рани. Свого життя я більше не бачу без служіння. Наразі першочерговим є перемога добра над злом. Кожне свято всі охочі гвардійці долучаються до молитви за Україну, за всіх захисників які боронять спокій на передовій та на небі», – поділився своїми думками капелан 19 Миколаївського полку охорони громадського порядку НГУ.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту