В Івано-Франківську відбулись навчальні збори військових капеланів Національної гвардії України - НГУ

У Івано-Франківську відбулись навчальні збори з представниками служб військового капеланства підрозділів Національної гвардії України, та вищих військових навчальних закладів.

У заході взяли участь очільник служби військового капеланства Головного управління Нацгвардії України, капелани з військових частин, фахівці у сфері державно-конфесійних відносин, науковці, представники громадських та релігійних організацій.

Під час зборів капелани обговорювали можливі психічні захворювання у військових, які пережили посттравматичний розлад, пов’язаний із перебуванням в районі бойових дій. Також вони приділили увагу обговоренню проблем, які виникають або можуть виникати у сім’ях наших захисників.

«Військове капеланство відіграє важливу роль для військовослужбовців у зоні бойових дій. Бійці потребують надійного співрозмовника та підтримки. Стресові умови по-різному впливають на людей: деякі здатні самостійно впоратися з труднощами, тоді як іншим необхідна допомога. Враховуючи це, ми приділяємо особливу увагу цій темі на наших зборах. Це дає нам можливість обмінюватися досвідом та вдосконалювати наші навички для ефективнішої підтримки військових», – зазначив начальник служби військового капеланства Головного управління НГУ полковник Олександр Іздебський.

Серед інших важливих тем для обговорення була психологічна та духовна підтримка сімей військових.

«Важливим моментом для капеланів має бути і підтримка родин наших загиблих побратимів та родин, близькі яких воюють зараз, – зазначив начальник служби військового капеланства військової частини 1241 молодший лейтенант Роман Кострабій. – Сьогодні важливо пам’ятати, що ми, як військові капелани, маємо докласти максимальних зусиль аби ці родини відчували нашу постійну духовну підтримку. Ці люди не мають лишатись один на один з бідою. Не дарма наш девіз «бути поруч»».

Під час зборів також відбулись практичні заняття, семінари за напрямками релігійно-освітньої роботи, організації душпастирської роботи, а також обмін досвідом щодо порядку організації та здійснення військової капеланської діяльності.

Перейти до вмісту