Європейський Союз продовжить розвивати правоохоронні спроможності Національної гвардії України - НГУ

Командування Національної гвардії України на чолі з тимчасово виконуючим обов’язки заступника командувача НГУ зі служби полковником Русланом Счастним зустрілося з директором Директорату з питань миру, партнерства та врегулювання кризових ситуацій Європейської служби зовнішньої діяльності паном Косміном Добраном, головою Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України (EUAM) паном Рольфом Холмбо та делегацією Європейської служби зовнішньої діяльності (EEAS).

На початку зустрічі полковник Руслан Счастний ознайомив іноземних представників з функціями, місцем і роллю Нацгвардії України в системі національної безпеки країни в умовах повномасштабної агресії російської федерації.

Він також зазначив, що Національна гвардія України охороняє громадську безпеку і порядок, забезпечує захист та охорону життя, здоров’я, прав, свобод і законних інтересів громадян. А всеукраїнське опитування щодо сприйняття населенням України ситуації у сфері громадської безпеки й верховенства права проведене у 2023 році показало, що серед українців помітно зросла довіра до більшості органів у секторі громадської безпеки. Зокрема довіра громадян до Національної гвардії зросла з 50 % до 72 % порівняно з 2021 роком.

«Найкраща для нас оцінка – це оцінка наших громадян. Від ефективності співпраці НГУ і КМЄС напряму залежить громадська безпека і порядок в Україні в цілому. Тому підтримка Місії цього напряму роботи буде важливим елементом нашої взаємодії», – сказав полковник Руслан Счастний.

Він поінформував міжнародних партнерів про завдання з підтримання громадської безпеки, що покладені на Національну гвардію України в умовах правового режиму воєнного стану.

Під час обговорення пріоритетних напрямків співпраці начальник управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ полковник Володимир Грабчак зазначив, що важливим напрямком є розвиток навчальної інфраструктури навчальних закладів, удосконалення системи професійної підготовки гвардійців у сфері виконання правоохоронних функцій та наданні експертної допомоги щодо вдосконалення нормативно-правової бази діяльності.

Також сторони обговорили пріоритетні напрямки подальшої взаємодії та залучення міжнародної технічної допомоги для розвитку спроможностей НГУ у виконанні завдань із забезпечення громадської безпеки й порядку у посткризовий період під час деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Директор Директорату з питань миру, партнерства та врегулювання кризових ситуацій Європейської служби зовнішньої діяльності Космін Добран, висловив впевненість у розширенні співпраці з Національною гвардією України. Він наголосив на готовності надавати консультації та експертну допомогу у визначених напрямках.

«Нам було важливо зустрітися та почути вас. Дякуємо за інформацію, тепер у нас є розуміння щодо планування подальших дій», – підкреслив він.

Тимчасово виконуючий обов’язки заступника командувача НГУ зі служби полковник Руслан Счастний подякував іноземній стороні за конструктивну зустріч, підтримку та партнерство, що надає Європейський Союз у зміцненні обороноздатності й реформуванні українського сектору безпеки та висловили сподівання щодо продовження ефективного співробітництва.

Пресслужба НГУ
фото Сергія Шведюка

Перейти до вмісту