Війна в Україні триває, йдуть запеклі бої на фронті, де наші воїни з усіх сил протистоять російському окупанту. Однак, навіть, повернувшись на короткий час до своїх родин, хлопцям та дівчатам буває складно адаптуватися до відносно мирного життя. Участь у бойових діях може вплинути на психічне здоров’я військових, або й викликати ПТСР. Тому міжнародна спільнота фахівців з психічного здоров’я активно допомагає та передає свої знання українським військовим психологам для роботи з захисниками.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/001-3.jpg)
![002](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/002-3.jpg)
![003](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/003-2.jpg)
![004](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/004-3.jpg)
![005](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/005-3.jpg)
![006](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/006-2.jpg)
![007](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/007-1.jpg)
![008](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/008-2.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/009-3.jpg)
Цього разу для психологів Нацгвардії практичний семінар організували представники Зігмунд Фройд університету Україна – першого європейського вищого навчального закладу, який отримав ліцензію в нашій країні та готуватиме психологів за унікальною програмою, де теорія максимально буде поєднана з практикою. Також під час навчання своїми напрацюваннями у роботі з травмою ділився практикуючий психоаналітик і викладач офіційного партнера вишу – Sigmund Freud University Vienna – Макс Прітц.
Як розповіла співзасновниця та ректорка Зіґмунд Фройд Університету Україна, PhD, психоаналітик – Тетяна Писаренко:
«З Максом Прітцом я співпрацюю з 2017 року, я знаю його, як найкращого лектора. Але Макс – травмотерапевт і він працював у центрі по травмі протягом 10 років. Він спеціаліст, що практикує, у нього багато кейсів, багато годин опрацювання травми з клієнтами. Спікером обрали саме його, бо Макс знає про травми та ПТСР абсолютно все. Ми дуже раді, що сьогодні, в цей непростий час, у нас є змога зробити свій внесок у відбудову ментального здоровʼя українців, а особливо – наших захисників.»
Робота психологів з військовими зараз та у найближчому майбутньому є надзвичайно важливою, адже суспільство дедалі частіше стикається з питаннями: як психологічно повернути захисника з війни та як поводитися з тими, хто повернувся з фронту.
«Психічна травма ПТСР – це найактуальніша тема для психологів Національної гвардії України для глибшого розуміння її складових та механізмів впливу. Тому цей семінар для нас був дуже цінним. Гвардійці, які виконують службово-бойові завдання в зоні бойових дій, отримують найпотужніший бойовий досвід. Це і небезпека життя, і здоров’я, це і поранення, безповоротна втрата побратимів, тому все це накладає величезні зміни в різні аспекти їхнього подальшого життя. Тому тема психічної травми ПТСР є надзвичайно актуальною,» – зазначила начальниця психологічної служби Північного Київського територіального управління Нацгвардії підполковник Наталія Дубінчук.
За словами учасників семінару враження від зустрічі з викладачами Віденського університету та Зіґмунд Фройд Університету Україна залишилися дуже позитивні. Унікальний семінар найбільше їм запам’ятався тим, що лектор безпосередньо ділився зі слухачами своїм практичним досвідом і дуже вміло поєднував як теоретичний матеріал, так і свої практичні напрацювання та досвід.
Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ