Військові психологи провели лекційні та тренінгові заняття з гвардійцями до Всесвітнього дня ментального здоров’я - НГУ

Сьогодні – Всесвітній день ментального здоров’я. День, коли ми всі маємо поставити насамперед питання собі: чи все я роблю, аби зберегти своє здоров’я?

В Національній академії Національної гвардії України провели низку тренінгових занять стосовно збереження ментального здоров’я військовослужбовців. Так, офіцер служби психологічного забезпечення майор Алла Кондратьєва провела тренінг з використанням інструментів скринінгу та психологічної діагностики. Військові ознайомилися й опановували ефективні практики, які сприятимуть контролю над емоціями й стресом та допоможуть дбати про свій внутрішній стан.

«Ментальне здоров’я – це стан благополуччя, при якому людина може реалізовувати власний потенціал, долати життєві стреси, продуктивно й плідно працювати. Проблема захисту ментального здоров’я надзвичайно загострилася після початку повномасштабного вторгнення росії, – говорить майор Алла Кондратьєва. – Моя мета – надати бійцям знання та навички, як впоратися зі стресом після виконання службових завдань, як повноцінно радіти життю, розуміти сенс свого існування, будувати відносини з соціумом. Важливо пам’ятати, що ментальне здоров’я військових є невід’ємною частиною їхнього фізичного здоров’я та успішної адаптації до мирного життя».

Наостанок психолог Академії зазначила, що для підтримки ментального здоров’я у військових важливо популяризувати в українському суспільстві культуру пошани до військовослужбовців.

«Просто подивіться в очі військовому, посміхніться і скажіть що ви дякуєте йому за службу. Надважливо, щоб люди, які виборюють свободу нашої держави, відчували свою цінність. Вони мають знати, що є героями для суспільства», – підсумувала майор Алла Кондратьєва.

Психологи військових частин Південного оперативно-територіального об’єднання Нацгвардії також провели заняття, спрямовані на підтримку психічного здоров’я, підвищення загальної психологічної стійкості військовослужбовців. Заходи проведено на місцях несення служби гвардійцями і в районах виконання особовим складом службово-бойових та бойових завдань.

Метою психологічних технік «Дерево життя», робіт з метафоричними асоціативними картами, занять з арттерапії було нагадування гвардійцям про основні пріоритети життєвих цінностей людини. Військовослужбовці, за допомогою психологів, розкрили зовнішні та внутрішні чинники, які впливають на світосприйняття. Фахівці навчили гвардійців найефективніше використовувати важливі елементи життя задля покращення свого психоемоційного стану. Для відновлення ментального здоров’я слід навчитись вирішувати вже наявні психологічні проблеми, які є наслідком не осмисленого досвіду, а саме: сильний страх, загроза життю, поранення, руйнування, смерть, втрата роботи чи працездатності, крах життєвих планів, розрив відносин, втрата соціального зв’язку з важливою людиною: чоловіком, дружиною, батьком, дитиною, другом, подругою тощо.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Перейти до вмісту