Для нацгвардійців, що повернулися з виконання бойових завдань, провели психологічну реабілітацію - НГУ

Протягом трьох днів в медичних закладах Тернопільщини проводилась психологічна реабілітація за програмою “декомпресія” для військовослужбовців, які повернулись з виконання бойових завдань. Такий захід спрямований на адаптацію до умов життя у відносно спокійних обставинах, стабілізації психоемоційного стану, запобігання розвитку психогенних розладів та повернення у стрій наших воїнів.

Перед тим, як вибути на декомпресію в обласні медичні заклади військовослужбовці Національної гвардії відвідали місця поховання своїх бойових побратимів. Старший сержант Олександр Данилюк та старший солдат Андрій Петльований поховані поряд на алеї Героїв на Микулинецькому кладовищі м. Тернопіль. Побратими Олександра та Андрія вшанували пам’ять загиблих друзів молитвою та поклали квіти до могил військових.

Робота психологів разом із відновленням організму в медичних закладах санаторно-курортного типу, із залученням інструкторів з фізичної підготовки та спорту дає можливість військовослужбовцям адаптуватися та повернутися до родин у набагато кращому психологічному та емоційному стані. З бійцями проводили вправи для стабілізації психоемоційного стану, відновлення життєвого ресурсу, екскурсії містом. Наші військовослужбовці підписали державний прапор працівникам медичного закладу, в якому перебували на психологічній декомпресії.

«Нашим головним завданням як психологів, було спростити перехід до життя у безпеці. Весь цей час ми намагалися переключити їхню увагу з виконання завдань у зоні бойових дій та підготувати їх до зустрічі з сім’ями, – каже психолог одного із підрозділів, які повернулись, Степан Ярема. – Результатом проведеної роботи було зменшення психоемоційної напруги особового складу, що в майбутньому дозволить їм виконувати завдання за призначенням».

Група інформації і коунікації західного ТУ

Перейти до вмісту