Офіцери-психологи бригади «Спартан» навчалися працювати «в полі» - НГУ

Офіцери-психологи бригади «Спартан» визнають важливість постійного підвищення свого рівня професіоналізму, оскільки це дозволяє їм краще виконувати свої завдання в сфері психологічної підтримки військовослужбовців. Саме тому вони активно беруть участь в інструкторсько-методичних заняттях, які спеціально розроблені для психологів у військових підрозділах Нацгвардії.

Під час таких занять обговорюються сучасні тенденції у психологічній допомозі військовим, аналізуються психологічні аспекти конкретних бойових ситуацій, і розглядаються кращі практики з психологічного супроводу військових операцій. Нацгвардійці особливу увагу приділили саме практичній складовій, кожен з учасників поділився своїм власним досвідом роботи «у полі» та запропонував можливі варіанти розв’язання проблем, також розглянули питання бойової втоми та емоційного вигорання бійців під час бойових дій.

«Ми проводимо інструкторсько-методичні збори з психологами бригади «Спартан» у форматі «тренінг для тренерів». Розглядаємо передові практики армій світу у військовій психології, а саме протоколи допомоги, які показали свою ефективність на полі бою.  Зараз у нас спільне заняття, кожен ділиться своїм досвідом, кожен говорить які у них приклади були, таким чином, підвищуємо свій професіоналізм, адже турбота про ментальне здоров’я військовослужбовців не менш важлива, ніж про фізичне», – зазначив старший офіцер центру оперативно-психологічного забезпечення капітан Олександр Гарячий.

На початку заняття учасники переглянули підготовлені відеоматеріали, після чого перейшли до обговорення та застосування практичних навичок. У результаті навчання пройшло насичено, адже кожен психолог бригади максимально вмотивований допомагати бійцям, які можуть бути піддані стресовим ситуаціям, травмам або шоковим станам. Такі заняття проводяться з метою, щоб фахівці могли відпрацьовувати свої дії в роботі до автоматизму у критичних бойових та небойових ситуаціях.

«У бойових умовах особовому складу необхідно допомагати відновлюватись. Процес декомпресії надзвичайно актуальна складова у відновлені боєздатності підрозділів, сьогодні ми обговорювали як саме проводити ці сеанси з бійцями, з якими можливими проблемами можемо зіткнутись, як їх долати, з метою найбільш ефективної нашої роботи, бо саме на наші плечі покладено завдання психологічної допомоги та підтримки військовослужбовців», – поділився офіцер відділення психологічного забезпечення секції персоналу старший лейтенант Максим Дяченко.

Завдяки інструкторсько-методичним заняттям, офіцери-психологи бригади «Спартан» залишаються на передовому рівні військової психології та готові забезпечувати військовослужбовців найвищою якістю психологічної підтримки в умовах стресових ситуацій. Їхні зусилля допомагають підтримувати психічне здоров’я військових і сприяють їхній подальшій успішній службі та адаптації після повернення з бойових завдань.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту