Як проходить психологічна реабілітація бійців Національної гвардії (ВІДЕО) - НГУ

Після виснажливих боїв та постійної небезпеки на передовій, воїни чернівецького підрозділу Національної гвардії України проходять психологічну реабілітацію. Аби допомогти бійцям адаптуватися до нових умов, для них розроблена спеціальна програма психологічної реабілітації, відома як “декомпресія”.

“Декомпресія” – це не просто відпочинок після боїв. Це комплексна програма, спрямована на те, щоб допомогти бійцям перемкнути свідомість і емоційний стан з воєнних умов і середовища постійної небезпеки на умови відносно мирного життя. Адже війна, постійний стрес та небезпека неабияк впливають на психіку людини.

«Програма «декомпресія» насамперед важлива тим, що дозволяє людині думками та емоціями наздогнати власне тіло. Коли хлопці думками ще там, хоча фізично знаходяться у безпеці», – зазначає начальник відділення психологічного забезпечення майор Степан Колодій.

Програма реабілітації розроблена за участю психологів, фахівців з фізичної культури та медиків. Вона охоплює індивідуальні та групові психологічні консультації, фізичні вправи та заняття спортом, спілкування з сім’єю й друзями та інші заходи, такі як лекції, тренінги, екскурсії тощо.

Програма психологічної реабілітації вже дає свої результати. Бійці, які пройшли “декомпресію”, відзначають, що їм стало легше справлятися з емоціями, вони краще сплять, мають більше сил та енергії.

«Мені сподобалось, що під час дебрифінгу ми з побратимами обговорили емоційні переживання, які у кожного сиділи в глибині. Це дало багато відповідей на різні питання, над якими ми навіть не задумувались», – ділиться враженнями боєць з позивним Барон.

Забезпечення медичної та психологічної реабілітації воїнів, допомога родинам загиблих та тих, які повернулися з полону – пріоритетні напрямки діяльності Національної гвардії України.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту