Як правильно робити евакуацію з авто? Новий випуск проєкту «Поради медика» (ВІДЕО) - НГУ

Автомобілі на фронті часто називають витратним матеріалом, адже їх використовують на найнебезпечніших ділянках. Завдання бувають різні: від звичайного трансферу бійців на позиції до евакуації поранених. Нерідко цей транспорт опиняється під обстрілами, а військовослужбовці можуть отримати поранення.

Наш військовий медик, фельдшер 27 Печерської бригади НГУ, інструктор Європейської ради реанімації та Американської асоціації серця Олександр  Корнійчук «Байкер» показав та пояснив правила евакуації пораненого водія з автомобіля.

Здається, що це просте завдання, але навіть така дрібниця, як відкривання авто може спричинити додаткову травму пораненому, адже водій без свідомості просто випаде з транспорту. Саме тому варто бути до цього готовим та встигнути рукою притримати побратима. І це лише одна з порад, яка може суттєво збільшити шанси врятувати життя.

Швидкість та правильність дій під час допомоги пораненому – це надважливо, зокрема, накладання турнікетів, бандажів і загалом комплектування аптечки бійців.

«У вас буде одна, максимум дві хвилини, щоб евакуювати пораненого на якнайбільшу дистанцію, провести огляд та зупинити кровотечу. Тому від швидкості ваших дій буде залежати життя людини», – зазначив фельдшер 27 Печерської бригади Олександр Корнійчук.

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту