Як мінометники бригади «Спартан» працюють на Запорізькому напрямку - НГУ

На передовій, де кожен рух і крок може вирішити долю бою, робота мінометників надзвичайно важливо. Мінометники 3 бригади оперативного призначення «Спартан» Нацгвардії здійснюють ефективне вогневе ураження сил противника на Запорізькому напрямку.

Бійці мінометного розрахунку діляться психологічними нюансами своєї роботи, своєю мотивацією, і врешті тим, як налаштуватися на якісне виконання задачі.

«Це така ж виснажлива робота, як і у піхотинця, чи розрахунку гаубиці. У кожної роботи є свої нюанси. Але нам подобається наша робота, це – класно. Ти заряджаєш ту міну, уявляєш, як вона влучить у ціль, і розірве може й 20 окупантів. Це підіймає бойовий дух і дає розуміння того, що ми тут не дарма», – розповідає мінометник Вусатий.

Гвардійці кажуть, що кожен постріл має свою невеличку історію. Серед них і такі, що запам’яталися на все життя.

«Ми знаходились в селищі Берестовому на кордоні з Луганщиною, тоді наш розрахунок дуже сильно потріпав росіян і водночас прикрив наших хлопців, які були там на позиціях. На ранок усі командири казали, що ми кращі, що ми тоді зберегли дуже багато життів наших бійців. Намагаємось виконувати свою роботу максимально чітко», – додає Вусатий

Від початку повномасштабного вторгнення їхній розрахунок брав участь у звільненні Харківщини, обороні Бахмута.

«Розрахунок складається з колишніх строковиків. Ми не очікували такого стрімкого розвитку подій, але усім нам довелося його прийняти. Ми – як брати, бо понад два роки всюди разом. Думаю, що після Перемоги ми не втратимо цей зв’язок», – ділиться командир розрахунку Шкіпер.

Перейти до вмісту