Вижити і жити: Герой України Дмитро Фінашин зустрівся з учнями Київської гімназії - НГУ

Понад 20 років Центральна міжрегіональна секція Асоціації ветеранів внутрішніх військ та Національної гвардії України бере активну участь у національно-патріотичному вихованні учнівської молоді Київської гімназії № 283. 

Членами наглядової ради Всеукраїнської громадської козацької дитячої організації «Дніпровська Січ», створеної педагогічним колективом гімназії, є ветерани ГУ НГУ Олександр Савченко, Василь Молдавчук, Владислав Ващук, Віктор Пономаренко, Петро Даневич. Значну допомогу в цьому їм надає відділ військово-цивільного співробітництва Іміджево-видавничого центру НГУ, структура по роботі з особовим складом управління та військові частини Північного оперативно-територіального об’єднання НГУ. А учні гімназії, юні козаки та козачата «Дніпровської Січі», здійснюють величезну волонтерську роботу для допомоги Силам оборони у відсічі російським агресорам.

Так, 19 квітня, у козацькій гімназії відбулася зустріч учнів із Героєм України Дмитром Фінашиним, організована радою ЦМРС. Воїн Національної гвардії України розповів старшокласникам про свою історію війни.

До складу батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Дмитро увійшов ще у 2018 році. Як справжній патріот України, він здійснив немало героїчних вчинків на полі бою. Дмитру завжди допомагала віра в перемогу, в Україну, у побратимів, про яких він з гордістю сказав: «Хлопці мотивовані, серйозні, звичні до справжньої бойової роботи».

З початком повномасштабного вторгнення нацгвардієць виконував бойові завдання у районі Станиці Луганської, потім воював на Харківщині. У боях біля Кремінної на Луганщині відзначився героїчним вчинком. Розвідники потрапили під шквальний обстріл ворога, Дмитра було поранено кілька разів. Боєць дивом залишився живим.

Про те, що пережив, Герой розповідав спокійно і без емоцій, а на питання гімназистів – щиро і просто. Головне зараз, на думку Героя, – вистояти, а після нашої перемоги, все буде добре.

Додамо, що і сьогодні Дмитро Фінашин, не зважаючи на серйозні поранення, продовжує службу в одному із підрозділів Нацгвардії.

Україна переможе! Слава Україні!

Перейти до вмісту