Слобожанські гвардійці взяли участь у змаганнях “Кубок Серцевіра” - НГУ

Гвардійці 5 Слобожанської бригади взяли участь всеукраїнських змаганнях з адаптивних видів спорту “Кубок Серцевіра”, що відбулися 6 квітня у Чернігові. Це спортивні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення або ампутації під час бойових дій. Цього разу у них виступали 100 учасників з 11 регіонів.

Програма змагань складалася з наступних дисциплін:

– жим штанги лежачи

– веслування на тренажері

– ейрбайк

– ривок / жим гирі

– настільний теніс

– волейбол сидячи

– стрільба з лука

Представники 5 Слобожанської бригади НГУ здобули 10 кубків, що є вагомим результатом. Відзначилися наші побратими Сергій Кіяшко, Олександр Мохов та Віталій Лисенко.

“Для більшості учасників з нашої команди це були перші змагання, хлопці відповідально віднеслися до них та показали дуже гарні результати. Старший солдат Мохов, який під час боїв у Серебрянському лісі втратив ногу, виграв навіть у тих, в кого є обидві ноги. Хлопцям дуже сподобались змагання, вони вмотивовані та готові працювати далі. Кожному працювати потрібно в першу чергу над самим собою та своїм результатом”, – прокоментував підсумки змагань начальник фізичної підготовки та спорту бригади Сергій Кіяшко.

Персональні результати самого Сергія: веслування на тренажері – 1 місце; ейрбайк – 1 місце; гирьовий спорт – 2 місце.

Ще один представник 5 Слобожанської бригади – старший стрілець Олександр Мохов, позивний “Прапор”. Чоловікові 36 років, потрапив до НГУ за мобілізацією. У 2009-2010 проходив строкову службу у ВСП м. Києва (ВСП – військова служба правопорядку – авт.). Після армії 12 років працював у Вільнянській виправній колонії молодшим інспектором відділу нагляду та безпеки. З перших днів повномасштабного вторгнення був у лавах місцевої самооборони, а в липні 2022 року добровільно пішов до військкомату, після чого став гвардійцем 5 Слобожанської бригади. Брав участь у звільненні Куп’янська у вересні 2022-го, воював під Кремінною у Серебрянському лісі з січня 2023-го року.

13 березня 2022 року близько 2 години ночі під час проходу до позиції “Прапор” наступив на невідомий вибуховий пристрій, отримав тяжке поранення нижніх кінцівок. Після тривалого лікування, протезування правої ноги та реабілітації на початку серпня повернувся до свого підрозділу на раніше займану посаду, категорично відмовившись від “списання”.

“Коли почув про такі змагання, відразу з’явилося бажання взяти участь, спробувати свої сили у різних видах спорту, тому що мені це дуже подобається. До цього займався різними видами спорту в шкільному віці, брав участь в районних та обласних змаганнях. Дружина та маленький син задоволені, що я займаюся такою справою”, – прокоментував Олександр свою участь у змаганнях.

Персональні результати Олександра у Чернігові: веслування на тренажері – 2 місце; ейрбайк – 1 місце; гирьовий спорт – 1 місце; жим лежачи – 1 місце; стрільба з лука – 2 місце.

Третій учасник змагань “Кубок Серцевіра” – Віталій Лисенко, позивний “Лисий”, командир відділення одного з батальйонів нашої бригади. Після завершення навчання проходив строкову службу у 2020 році. Через 11 місяців служби підписав контракт. На початку повномасштабного вторгнення разом зі своїм підрозділом боронив рубежі Чугуєва. Далі воював у Серебрянському лісі під Кремінною.

У боях під Кремінною внаслідок ворожого мінометного обстрілу наш герой отримав контузію та наскрізне осколкове поранення правої ноги, що призвело до розриву меніску. Далі було тривале лікування та відновлення.

Зараз чоловікові лише 22 роки.

“Після повернення назад до підрозділу одразу зареєструвався на участь у змаганнях, бо інтерес до спорту в мене ще з дитинства. До війни займався пауерліфтінгом як аматор, просто для себе. Сім’я завжди підтримувала мене. Змагання були важкі, але я зміг проявити свою наполегливість та силу волі, тож пара призових місць мої! Надалі є бажання брати участь у таких змаганнях та волію здобувати на них перемогу”, – розповів Віталій.

Персональні результати хлопця: веслування на тренажері – 3 місце; ейрбайк – 3 місце.

Зазначимо, що нова команда учасників вже тренується задля здобуття перемог у змаганнях для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення або ампутації під час бойових дій, що пройдуть у Києві наприкінці квітня поточного року.

Східне територіальне управління національної гвардії України

Перейти до вмісту