«Вони нами захоплюються»: гвардієць про спортивні змагання ветеранів у США (ВІДЕО) - НГУ

Ігор Бутенко – військовослужбовець Національної гвардії України, котрий нещодавно повернувся з міжнародних спортивних змагань американських ветеранів та військових #UnitedStatesAirForceTrials2024. Це щорічні змагання серед військовослужбовців і ветеранів, котрі отримали травми чи поранення під час військової служби.

Гвардієць виступав у складі української збірної й завоював дві медалі – «срібло» на змаганнях з пауерліфтингу та «бронзу» з веслування на тренажері. Загалом українські воїни привезли в Україну 76 медалей. До слова, капітан української збірної також ветеран і воїн Національної гвардії – Юрій Гапончук.

Ігор родом з Херсона. Він все життя займається спортом, хоча не вважає себе професійним спортсменом. До війни чоловік був моряком далекого плавання. 25 лютого 2022 він мав запланований літак в Австралію де його чекав контракт. Напад росіян змусив чоловіка радикально змінити плани. Разом з дружиною і дитиною він виїхав з Херсона в перший день війни, а за кілька днів прийшов у військкомат, щоб приєднатися до Сил оборони України.

«Ми їхали автобусом з Херсона до Львова і вже в дорозі я вирішив піти у військо. Я тоді був у стані обурення. Вони позбавили мене можливості спілкуватися з дитиною, залишили її спортивного майбутнього. Ми з 4 років займалися фігурним катанням у Херсоні. Тому в мене особиста неприязнь і претензія до цієї недонації росіян», – розповідає Ігор.

Восени 2022 року гвардійця, під час виконання бойового завдання поблизу Вугледару, поранили. Травма була не важка, проте дошкульна. Після лікування і реабілітації гвардієць відновив спортивні тренування й коли дізнався про відбір до національної збірної для участі в змаганнях у США – подав заявку, пройшов кілька етапів й потрапив у список з 30 українських спортсменів – майбутніх учасників  United States Air Force Trials 2024.

Гвардієць розповідає, що найбільше на цих змаганнях його вразила атмосфера.

«Американська сторона дуже тепло нас зустріла, як героїв. Ми себе не вважаємо героями, але все було дуже тепло і зі сльозами на очах. І американці, і грузини. Ми відчували шалену підтримку. Воїни з інших країни, зазвичай, не розуміють, як ми можемо триматися і мати ще й позитивний настрій. На мою думку, вони нами захоплюються. Ти відчуваєш їхню підтримку. Американці, нація і військовослужбовці – вони дуже на позитиві та дружні. Завжди посміхаються. Нікуди не поспішають. Вони класні люди», – ділиться емоціями Ігор.

Така атмосфера спортивних змагань, на думку гвардійця, сприяє реабілітації та підіймає моральний дух і бажання долати перешкоди, працювати й не здаватися. Коли поранені військовослужбовці бачать інших людей з травмами й ці люди здобувають медалі й показують результати – це надихає і мотивує.

«Це допомагає зрозуміти, що ти не один – ти серед своїх. І життя не зупиняється. Адже бувають втрати дуже тяжкі. Ти сам заряджаєшся, коли дивишся на хлопців, що втратили обидві ноги чи руку, а вони на позитиві. Інколи навіть мають чорний гумор. Це люди, які дуже надихають. Хлопці я вас обожнюю!», – каже гвардієць.

Ігор Бутенко продовжує службу в Національній гвардії й продовжує тренуватися. Чоловік з власного життєвого досвіду знає, що впертість, зусилля і сміливість – ведуть до перемоги. Однією з передумов хорошого спортивного результату – це чітке розуміння мети й бачення майбутньої цілі. Тому Ігор має план, що він буде робити після перемоги України. Цей план простий, але конкретний.

«Найперше я хотів би взяти квіти й поїхати на могили усіх побратимів, які не повернулися і яких я особисто знав. Одягнути форму й нагороди. Хлопці, які не повернулися віддали життя за Україну. Шкода, що вони не дожили до часу перемоги», – роздумує Ігор.

Більше про те, як Ігор Бутенко перемагав на змаганнях у США, репутацію українських воїнів серед американських військових і про спорт, що лікує душу – дивіться у сюжеті: 

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту