“Коли не воюємо — вчимося новому”: гранатометники 5-ї Слобожанської бригади НГУ вдосконалювали майстерність - НГУ

Заняття гвардійських розрахунків СПГ-9 та РПГ-7 відбулися на Харківщині. У ньому взяли участь бійці одного з батальйонів 5-ї Слобожанської бригади.

Непримітна балка розташована якомога далі від населених пунктів. Імпровізовані навчальні місця та мішені. Невеличка група військових загартованих у боях під Кремінною займаються з інструкторами. Починають з вивірки прицільних пристроїв, за потреби їх корегують. Після чого проводяться бойові стрільби.

Я розумію, що у бойових умовах не завжди є час на те, щоб розбиратися у нюансах. Проте раджу обов’язково звертати увагу на маркування на боєприпасі та зважати на місцевість, у якій ведуться бої. Скажімо, кумулятивний боєприпас РПГ-7 у густій “зеленці” вам зарадить мало. Він може здетонувати таким чином, що не завдасть ворогу втрат, ви лише демаскуєтеся. Зважайте й на те, що кожен різновид боєприпасів має власну вагу і траєкторію. Все це прописні істини, проте це треба постійно тримати у своїй голові. Особливо, якщо доведеться стріляти на довшу дистанцію”, — розповів один з інструкторів.

Тим часом його колега у цей час займався з розрахунками СПГ-7. —

Вимірювання дистанції — ключова навичка для навідника. Але не менш важливо ідентифікувати цілі по яких працюєте. Прицільні пристрої СПГ-9 розроблялося, щоб знищувати танки. Це досить високі машини. Відтак, якщо вам необхідно працювати по МТЛБ, яка є меншою і нижчою ціллю, маємо зважати на це при прицілюванні”

Частина військовослужбовців засвоює спеціальність гранатометника лише зараз. Зокрема через штатні зміни у підрозділі.

Сьогодні вчився стріляти з СПГ-9 прямим наведенням. Мені не здалося це аж надто чимось складним, бо раніше я працював з ПТРК “Фагот”. Цілями у мене були ДОТи, бліндажі, де ховалася ворожа піхота. По техніці не доводилось бити, бо її там не було. Під Кремінною зараз важкі бої: сильно тисне піхота, артилерія. Як тільки ми зайшли, то було досить тихо, але далі ми просунулися на десять кілометрів, закріпились і росіяни досі намагаються нас вибити звідси. Був там на двох ротаціях приблизно по три місяці. Я у бригаді з лютого 2022 року, і у нас досить щільний графік: ми воюємо, або вчимося”, — поділився з нами учасник занять гвардієць Олексій.

Гвардієць додає, що такі заняття корисні не лише новачкам, але й досвідченим фахівцям: накопичуються нові факти, знання, навички, постійно змінюється номенклатура імпортних боєприпасів на цілком традиційні для Нацгвардії види озброєння, і вони себе “поводять” дещо інакше.

Гвардійці 5 Слобожанської бригади нищать російських загарбників на східних рубежах й відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель і є питомою складовою Сил Оборони України. Вони продемонстрували свій професіоналізм на Харківському, Ізюмському, Балаклійському, Куп’янському, Кремінському напрямках. Всі, хто бажає битися за власну землю, може приєднуватися до них.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

 

Перейти до вмісту