Воїни бригади “Спартан” про свій бойовий досвід та підготовку до контрнаступу (ФОТОРЕПОРТАЖ) - НГУ

Десантування з бронеавтомобілів та бронетранспортерів, штурм та зачистка окопів, реагування на прямий та непрямий контакт, попадання в засідку, виявлення диверсійно-розвідувальних груп — все це відпрацьовують бійці бригади “Спартан” на Харківщині.

Один з тих, хто проходить підготовку, старший кулеметник бронеавтомобіля 51-річний Богдан, з позивним «Депутат». Нацгвардієць родом з Києва, строкової служби не проходив, ніколи не тримав зброї в руках, але завжди дотримувався активної громадянської позиції. В перший день війни вивіз сім’ю в безпечне місце і вже на другий день пішов до військкомату. Був мобілізований у березні 2022 року та прослужив 10 місяців в військовій частині Закарпатської області, писав рапорти на відправку на фронт, наприкінці січня 2023 року доєднався до лав бригади «Спартан».

«Навчання організовано професійно, кваліфіковані інструктори, які з власного бойового досвіду знають те, чому нас тут навчають, як взаємодіяти один з одним, як правильно користуватись навичками та здібностями, які допоможуть у майбутньому чітко та якісно виконувати поставлені завдання. Заняття побудовані таким чином, що ти не встигаєш дуже втомлюватись, але в той же час, кожен день занять максимально насичений. Інструктори вимогливі, бо дисципліна на навчаннях, в подальшому може зберегти тобі життя в бойовій обстановці», – говорить «Депутат».

Боєць «Славутич» до повномасштабного вторгнення працював в логістичній компанії. На службу до бригади «Спартан» був призваний на посаду стрільця у січні цього року. За час служби вже встиг побувати в гарячих точках, брав участь в боях на Бахмутському напрямку.

«Коли призвався, то перші три тижні проходив навчання, після чого був направлений на Бахмут. 20 лютого ми приїхали в Бахмут, а вже 21-го ми стояли на позиціях. Нас було 7 чоловік, включно з командиром, який вже мав бойовий досвід до цього. Майже з самого початку командира поранило і ми залишись вшістьох. На позиції ми пробули дві з половиною доби і за цей час зуміли відбити чотири ворожі атаки. Повернулись на КСП, де всі були здивовані нашим діям, що ми зовсім «зелені» хлопці так вправно змогли стримати ворога. В Бахмуті отримав контузію, після чого мене вивели з позицій в березні, потім був на відновленні і зараз повернувся на навчання, щоб далі ще сильніше нищити ворога», – ділиться «Славутич».

Гвардієць «Рудий» харків’янин, прийшов до війська вже з бойовим досвідом, у 2015-2016 роках брав участь у боях в Донецькій області в зоні проведення антитерористичної операції. Вже під час повномасштабного вторгнення брав участь у запеклих боях в Бахмуті. У бригаді «Спартан» обіймає посаду командира відділення  і говорить, що нинішня підготовка вкрай необхідна.

«Війну зустрів у Києві, був у відрядженні, сіли на машину та приїхали до рідного Харкова, був у резерві першої черги і відразу прибув у частину. Виконував бойові завдання з відсічі збройної агресії рф на Харківщині, у жовтні отримав своє перше поранення. Незабаром, після лікування у складі зведеного загону поїхав виконувати службово-бойові завдання в Торецьк. 29 грудня ми заїхали в Бахмут, у січні було легке поранення, у лютому отримав небойову травму, після чого відправився на лікування. Як командир відділення, впевнений, що навчання нам потрібні, щоб ми один з одним пройшли бойове злагодження та підвищили власну взаємодію».

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту