«Зібрати докупи розбиті душі». На Прикарпатті працює центр реабілітації для сімей загиблих гвардійців (ВІДЕО) - НГУ

Центр реабілітації для сімей загиблих військовослужбовців Національної гвардії України відзначив першу річницю створення. Після року інтенсивної роботи Центру можна впевнено констатувати, що він став місцем професійної підтримки та психоемоційного відновлення для родин загиблих гвардійців.

Цей дієвий і надзвичайно важливий проєкт реалізовує Національна гвардія України спільно з благодійним фондом Марії Єфросініної та організацією “Razom for Ukraine”.

Програма реабілітації в Центрі була складена з урахуванням найважливіших потреб учасників. Кожен день наповнений груповими та індивідуальними заняттями з психотерапевтами, арт-терапією та тілесною терапією.

Завданням проєкту є не лише опрацювання травматичного досвіду, а й навчання методів саморегуляції, формування успішних копінг-стратегій та розвиток здібностей до адаптації та самореалізації у людей, що пережили втрату близької людини.

Програма реабілітації проста, проте ефективна. Вона спрямована на те, щоб створити для учасників максимальний побутовий комфорт у середовищі людей, котрі тебе розуміють і співпереживають. Протягом трьох тижнів сім’ї загиблих гвардійців проживають в комфортних умовах, оточені красивою природою, де з ними постійно працюють професійні психологи. Такий комплексний підхід дозволяє учасниками спільно з фахівцями працювати над подоланням травматичного досвіду втрати близької людини. 

“Це дуже важливий проєкт. Допомога сім’ям загиблих воїнів – це обов’язок Національної гвардії України й всього українського суспільства. Ми не маємо права забувати про загиблих побратимів та їхні родини”, – підкреслив заступник начальника Західного територіального управління НГУ полковник Сергій Ховайло.

 

“Завдяки реабілітації я знайшла нових друзів, змогла віднайти стимули для життя і мрії на майбутнє. Дякую, що збираєте докупи наші розбиті душі”, – ділиться переживаннями учасниця програми реабілітації.

Перший рік роботи реабілітаційного центру став важливим кроком на шляху до відновлення та підтримки родин загиблих. Його значущість полягає в тому, що він допомагає не лише зцілити рани, а й знову знайти радість та надію в серцях тих, хто пережив велику втрату. Всебічна підтримка сімей загиблих військових є пріоритетом для Національної гвардії України. Програми спрямовані на таку підтримку будуть розвиватися, адже допомагати й підтримувати близьких воїнів, що віддали своє життя за наше майбутнє – це спосіб нашої подяки за їхній героїзм і жертву в ім’я України.

Про життя після втрат, відновлення власних сил та повернення до життя дружини та матері загиблих розповіли журналістам телеканалу 1+1.

Перейти до вмісту