Водій трофейного танка розповів про оборону Бахмуту (ВІДЕО) - НГУ

Старший механік-водій трофейного танка Т-80 бригади «Спартан» нацгвардієць Ігор розповів про сучасну підготовку танкових екіпажів, бойові завдання та чому не потрібно недооцінювати противника.

Ігор був строковцем 20 років тому. Він й гадки не мав, що набуті навички керування танком колись йому знадобляться.

«У 2002-2003 роках я проходив строкову службу на посаді командира танка в Збройних силах України. Спочатку мене відправили на підготовку до навчального центру «Десна», а згодом до військової частини у Житомирській області», — розповідає Ігор.

Після строкової служби він працював апаратником на зернопереробному заводі в Харківській області. Невдовзі після початку повномасштабного вторгнення російської федерації отримав повістку та прийшов до територіального центру комплектування.

До бригади «Спартан» Ігор доєднався у червні 2022, там врахували його попередній досвід строкової служби та призначили на посаду механіка-водія трофейного танка Т-80.

«Спочатку нас готували в навчальному центрі. Вчили орієнтуватися та водити танк по бездоріжжю, долати різні перешкоди, маскуватися, обирати місця для позицій, готувати їх», — пояснює Ігор.

Після навчання особовий склад був відправлений виконувати бойові завдання до Бахмуту на Донеччині.

«Я мав тримати танк справним та доставляти екіпаж на лінію вогню. Треба було постійно маневрувати, бо танк легко засікти та нанести по ньому удар, — говорить Ігор. Він додає, що в умовах міського бою найчастіше працювали із закритих позицій. — Здебільшого, ми були за декілька кілометрів від самого Бахмута, вели вогонь з закритих позицій. Надходила команда, ми збирались, виїжджали, відпрацьовували по цілях і поверталися назад. Це були різні цілі — приміщення, де переховувався ворог, сховища боєприпасів, були цілі, де розвідка знаходила військову техніку противника».

Нацгвардієць зауважує: противником не слід нехтувати, ворог має значну кількість танків, артилерії та БПЛА, має можливості їх відновлення. Тому гвардійці бригади “Спартан” роблять все можливе, аби завдати окупаційним силам росії максимальних втрат.

 Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту