«Вміти швидко приймати рішення та брати на себе відповідальність – важливо як у спорті, так і на війні»: історія гвардійця з Херсонщини на позивний Футболіст - НГУ

Нацгвардієць Олександр, до того як вступити до лав Національної гвардії України у 2020 році, а саме – до військової частини 3056 Південного оперативно-територіального об’єднання НГУ, професійно займався футболом. Але не зміг залишатися осторонь, коли в країні триває війна. Сьогодні Футболіст виконує бойові завдання як водій-санітар медичного пункту і не раз вивозив поранених побратимів з-під обстрілів.

«Мій обов’язок захистити нашу країну, в той час, коли на її території триває війна, яку розв’язала російська федерація. Військова служба вимагає фізичної й моральної витривалості на високому рівні, а також готовності ризикувати своїм здоров’ям та життям задля захисту українського народу. Витривалості та дисципліні мене навчили в спорті. Проте, рішення про вступ на військову службу відбувся завдяки прикладу мого батька, який присвятив 25 років свого життя військовій службі, а вже під час вторгнення рф на схід України з 2014 року призвався добровольцем до лав ЗСУ і зараз захищає нашу країну від російських загарбників. Отже, це з дитинства вплинуло на мої  власні цінності, переконання та здібності», – розповідає гвардієць.

Олександр займався професійно футболом з юних років, це вимагало регулярних тренувань, самоконтролю, вміння чітко встановлювати мету та наполегливості.

«Ти маєш навчитися дотримуватися чіткого розкладу тренувань, правил гри, вміти швидко приймати рішення та брати на себе відповідальність – і це важливо як у спорті, так і на війні. Футбол дуже позитивно вплинув на моє життя і створив стійкий фундамент для розвитку позитивних звичок», – розповідає Футболіст.

Гвардієць впевнений, що дисципліна, витривалість, командний дух, здоровий спосіб життя, можливість покращуватися і розвиватися, встановлюючи нові цілі та досягаючи їх є тими чинниками, які поєднують спорт та військо.

Також спорт навчає гідно перемагати та збиратися з духом після поразки, аби згодом перемогти, розвиває вміння володіти собою у будь-яких ситуаціях.

«Згодом, я на жаль, отримав професійну травму, яка суттєво вплинула на мою спортивну кар’єру та вимушений був залишити професійний спорт, але тренувати себе продовжував, бо без спорту не уявляю своє життя. Повернувшись у своє рідне село, почав тренувати свого племінника. Побачивши це, інші діти теж почали ходити до мене на тренування. Для дітей, можу сказати з власного прикладу, спорт дає багато переваг для їх становлення як особистості й може бути важливим етапом у їхньому розвитку. Тренуючи дітлахів, я хотів передати їм не тільки футбольні навички, а й сприяти їхньому фізичному розвитку та виховувати в них сильний дух, навички співпраці та лідерства, витривалість, самодисципліну та стратегічне мислення», – пригадує Олександр.

Спорт допомагає закарбувати багато гарних звичок, що відіграє важливу роль у формуванні характеру та особистісного розвитку людини. Звички, сформовані через спорт, є цінним ресурсом не тільки на спортивній боротьбі, але й у військовій службі, бо все те, що здобуто завдяки спорту дуже стає в нагоді у захисті Батьківщини. 

Побратими Футболіста цінують його не тільки як людину, але і як професіонала своєї справи у війську:

«Коли евакуйовували поранених після ворожих обстрілів, а під час нашої роботи окупанти знов починали обстрілювати нас, то можу сказати, що саме завдяки професіоналізму нашого водія ми залишалися цілими та неушкодженими. Водій-санітар виконує дуже важливу та небезпечну місію. Такі водії є ключовими ланками у медичній системі, сприяючи порятунку життів під час бойових дій або надзвичайних ситуацій. На таких посадах військовослужбовці мають бути не лише спеціально підготовлені, а й бути надзвичайно стресостійкими, фізично підготовленими, здатними працювати в екстремальних умовах, при цьому швидко реагувати на будь-яку небезпеку. Бо саме від витраченого часу на евакуацію часто залежить життя наших побратимів», – наголосив начальник медичної служби Максим.

Воїни гвардійці мужньо та професійно обороняють Україну. Ворог буде розбитий.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту