“Візьму ноги у Термінатора”: боєць бригади “Червона Калина” про поранення, реабілітацію та участь в Іграх нескорених (ВІДЕО) - НГУ

Гвардієць Василь Курилович на псевдо Батя наразі проходить реабілітацію та готується до протезування у центрі Unbroken. Він отримав поранення під час контрнаступу на Південному напрямку. У бригаді “Червона Калина” воював на позиції кулеметника, працював і з “Утьосом”, і з кулеметом “Браунінг”.

“Що таке братерство в бригаді ми відчули, коли зайшли вперше на позиції. Я зрозумів, що попав до нормальних хлопців, нормальних воїнів. Війна об’єднує людей. Як би банально це не звучало, там відчувається плече побратима і це не просто слова, а щось таке сильне”, – розповідає гвардієць.

Під час виходу з позиції, яку артилерійськими снарядами обстріляли окупанти, Василя Куриловича атакував ворожий FPV-дрон і БпЛА зі “скидом”, який ніс гранату. Військовий втрати обидві ноги та отримав поранення руки, але не втратив оптимізму.

Протезування гвардійця буде проходити у декілька етапів. На одну з ніг йому зроблять остеоінтеграцію – у кінцівку вживлять металічний стержень, на який потім кріпитимуть протез. На початку необхідно буде навчитись ходити на маленьких протезах, шукати точку опори та рівноваги. Після цього уже відбувається повне протезування.

“21 століття, ноги всякі є. Наука на місці не стоїть. Як я сміявся, візьму ноги в Термінатора, зв’яжусь з Арнольдом Шварценеггером і будуть ноги від якогось Термінатора. Тільки не знаю від якого Термінатора. Бо там є такі й такі ноги – всякі”, – жартує військовий.

Ще під час евакуації після поранення Василь Курилович вирішив, що хоче взяти участь в Іграх нескорених, де у різних спортивних дисциплінах змагаються поранені військові. Військовий хоче спробувати свої сили у веслуванні на тренажерах на відбірковому етапі у Києві, а потім виграти й міжнародні змагання.

“Коли мене винесли мої побратими, я тоді обіцяв ротному і хлопцям, які винесли мене, що я поїду на Ігри нескорених. Я колись давно чув про ці ігри, що військові, які мають поранення, виступають і себе проявляють. І я вирішив, що я хочу себе спробувати, а чому б і ні. Тим більше я обіцяв побратимам, треба обіцянки виконувати”, – каже гвардієць.

Військовий також обов’язково хоче займатись громадською діяльністю, працювати із побратимами, які отримали поранення та психологічно важко переносять нові реалії. Василь Курилович уже зараз постійно спілкується та підтримує інших воїнів, які відновлюються у центрі Unbroken.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту