Гвардійський оператор БПЛА про бої за Бахмут та Авдіївку - НГУ

«Найважче – це розуміти, що від тебе залежить життя побратимів», – каже старший солдат Михайло Ткачук, оператор БпЛА рівненського підрозділу Національної гвардії України. Вже під час першого бойового завдання на Харківщині гвардійцю вдалося знищити станковий протитанковий гранатомет. Це трапилося ще 2022 року. 

У 2022 році гвардієць служив у харківському підрозділі НГУ, де він пройшов підготовку з управління безпілотниками, щоб потім у складі групи аеророзвідки виконувати бойові завдання на Харківському та Донецькому напрямках. У грудні 2022 року його група БПЛА відправилася у Соледар. 

«Ми виконували завдання з аеророзвідки. На перший день перебування у цьому населеному пункті нашій групі БПЛА вдалося виявити скупчення особового складу противника. Як виявилося згодом – це були вагнерівці. Тоді наші артилеристи знищили цих окупантів», – розповідає військовослужбовець.

У січні 2023-го року група аеророзвідки відправилася на виконання бойових завдань у Бахмут. За словами Михайла, це було одним із найважчих завдань, адже по гвардійцям увесь час працювала ворожа артилерія та авіація.

 «Ми працювали і вдень, і вночі, оскільки розуміли, що нашим побратимам потрібна допомога. Тоді завдяки злагодженій роботі операторів БПЛА і артилеристів вдалось знищити 6 ворожих розрахунків АГС, один РЕБ, понад 20 спостережних пунктів противника. Ми  розбивали по 10 ворожих груп щодня», – коментує Михайло.

Згодом Михайло приєднався до лав рівненського підрозділу Національної гвардії України. У грудні 2023 року він з побратимами відправився на Донеччину.

«На Донеччині серед основних завдань, які ми виконували, були: розвідка місцевості, виявлення ворожих позицій та складів боєприпасів окупанта, а також коригування роботи артилерії та піхоти», – ділиться оператор БПЛА.

Гвардієць розповідає, що найважче в зоні виконання бойових дій – морально підготуватися до виїздів на позиції, адже ти усвідомлюєш, що від тебе залежить життя інших військовослужбовців.

«Пригадую, як важливо було коригувати просування побратимів в Авдіївці. Ми тоді старалися обхитрити засоби радіоелектронної боротьби, а навіть якщо десь втрачали дрон, то одразу ж підіймали інший, аби допомогти нашим військовослужбовцям».

Групі аеророзвідки, в якій служить Михайло, довелося працювати з різними видами безпілотних літальних апаратів: від різноманітних “Мавіків” до FPV.

«Під час виконання завдань ми працювали з fpv, Mavic, Mavic 3 pro. Як показує досвід, для проведення розвідки місцевості краще використовувати Mavic 3Т, адже цей дрон більш універсальний, має якісну камеру й може працювати як вдень, так і вночі. Для завдання ударів по ворогу ми застосовували fpv-дрони, які несуть бойову частину, як-от постріл з РПГ або саморобні модифіковані боєприпаси», – докладно описує Михайло.

Відділ інформації та комунікації Західного ОТО

Перейти до вмісту