Він пожертвував собою, аби врятувати побратимів. У Києві відбулася зустріч пам’яті Героя України – Романа Собківа - НГУ

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні вшанували пам’ять Героя України, офіцера окремого загону спецпризначення «Омега» Національної гвардії України – майора Романа Собківа, який героїчно загинув на початку повномасштабного вторгнення.

 

На виставці показали особисті речі Романа та уривок із фільму Національної гвардії України – історію життя та загибелі спецпризначенця. Про те, як у березні 2022 року підрозділ Романа Собківа потрапив у ворожу засідку. Командир віддав наказ відходити, а сам залишився прикривати побратимів. Його героїчна загибель врятувала життя багатьом його бойовим товаришам.

 

«Це була найбільш підготовлена людина до війни. Він рвався у бій, рвався знищити ворога. Він як ніхто заслужив на звання Героя України. Ми пам’ятаємо та обов’язково помстимося!» – каже один із побратимів Романа Собківа.

 

Історія нацгвардійця – одна з багатьох відомих історій Героїв, які ретельно зібрані та описані музейниками на виставці «Україна – розп’яття». Пам’ять про подібні вчинки має жити вічно, аби надихати інших, розуміти всю цінність життя та велику ціну, яку платить кожен солдат, який пішов захищати свою Батьківщину та рідних.

 

Відділення інформації та комунікації Північного ОТО НГУ

Перейти до вмісту