День пам’яті і примирення: в Україні шанують усіх героїв-захисників - НГУ

Сьогодні немає військовослужбовця чи жителя України, який з особистого досвіду не знає, що таке війна і що таке втратити у бойових діях побратима, рідного, знайомих. Тому військові мають не лише стійку позицію щодо безкомпромісності нашої боротьби, а й велику шану до загиблих воїнів Другої Світової війни. День пам’яті сьогодні – це вже не лише про історію. Ми вшановуємо усіх загиблих оборонців України. Шанувати своїх героїв – на цьому стоїть стрижень ідейності нацгвардійців.

Згадуючи загиблих, ми пам’ятаємо, що Друга світова була розв’язана в 1939 році двома тоталітарними режимами – радянським і нацистським – задля поділу світу. І якщо Німеччина, переживши крах і каяття, змінилася, – то срср, написавши власну фальшиву історію цієї війни, лишився таким же тоталітарним монстром.

Його ідейна спадкоємниця росія перетворила відзначення перемоги над нацизмом на агресивний культ і використала для пропаганди нової війни проти України. Ми бачимо, як підміна історичної пам’яті ідеологічними фейками призводить до нових масових жертв.

Україна знову в епіцентрі виру кривавої війни. І сьогодні не лише нам, а й усьому світові необхідна нова перемога над фашизмом – уже російським.

По всій Україні сьогодні пройшли заходи осмислення боротьби з нацизмом і окупаційними режимами і вшанування відомих і невідомих захисників: у часи ІІ Світової війни та в сьогоднішній війні проти рашистських військ. Нацгвардійці взяли участь у великій частині цих заходів і віддали шану тим, хто поклав життя за перемогу над антигуманними агресивними режимами та їхніми союзниками.

КИЇВЩИНА

Сьогодні на Алеї Слави у Бучі вшанувати загиблих воїнів Другої світової та російсько-української війн зібралися представники місцевої влади, військових формувань та усі охочі громадяни.
 
Присутні поклали квіти до пам’ятників, вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у боротьбі з окупантами героїв.
 
 
ДНІПРО
 

 
На Дніпровщині відзначили біля монумента «Вічна Слава».
 
Полеглих і зниклих безвісти у ті страшні часи воїнів, присутні вшанували хвилиною мовчання. Відзначили героїзм і самовідданість захисників рідної землі.
 
Начальник Центрального територіального управління Національної гвардії України генерал-лейтенант Володимир Гордійчук, разом з ветеранами Другої світової війни, представниками влади області та міста, духовенства, військового командування і небайдужими містянами поклав квіти до монументу.
 
 
СУМИ
 

 
Сумські гвардійці взяли участь в урочистостях присвячених цій пам’ятній даті, які пройшли у обласному центрі. Меморіал загиблим в районі проведення АТО/ООС, пам’ятник Скорботній матері та пам’ятник воїнам Війська Польського. Саме ці культові монументи нинішніх та минулих героїв сьогодні стали місцем вшанування для представників обласної та міської влади, громадськості та військових.
 
Квіти до пам’ятних знаків та слова щирої шани та подяки за їх подвиг.
 
Адже Друга світова війна стала найбільш масштабною та жорстокою в історії людства та принесла значні втрати. А сьогоднішній день – пам’ять про тих, хто боронив світ від нацизму, хто захищав рідну українську землю та загинув на полях битв і в таборах смерті, у полоні і в окупації, за кожною жертвою, що постраждала у ході бойових дій, які точилися у містах і селах.
 
 
ЛЬВІВ
 

 

У Львові, біля пам’ятного хреста, на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328» відбулись покладання квітів, запалення лампадок та чин екуменічної панахиди за загиблими. На заході були присутні керівницвто області, міста, командування Західного територіального управління та представники інших силових відомств. Опісля відбулась акція «Дерево пам’яті». Кожен з присутніх вбирав дерево у традиційну квітку цього дня – мак.

ЛУЦЬК

Волинські гвардійці вшанували борців із нацизмом та жертв Другої світової війни покладанням квітів до пам’ятника Пораненому солдату в Луцьку. Захід розпочався із громадської панахиди, яку провів митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

З нагоди пам’ятної дати у місті Хмельницькому  відбулось традиційне покладання квітів до меморіалу та вшанування пам’яті загиблих на полях Другої світової війни. 

«Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня – європейська традиція спомину про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності, — говорить  командир військової частини Нацгвардії у Хмельницькому. — Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях. Разом з тим, важливо пам’ятати наших героїв щодня, а в контексті сьогодення, ще й переймати досвід наших попередників. Зараз ми так само боронимо нашу Україну, б’ємося за мир та свободу. Ми відчули що таке війна, відчули весь біль і розпач, але нікому і ніколи не віддамо нашу землю, знаючи і пам’ятаючи ту ціну, яку заплатили наші попередники.  Вічна шана всім, хто протистояв нацизму. Вічна пам’ять та вдячність усім полеглим під час Другої світової війни!».

 
УЖГОРОД

Закарпатські нацгвардійці вшанували пам’ять жертв Другої світової війни разом з представниками обласної влади, іноземними дипломатами, громадськістю, поклавши квіти до монументу на Пагорбі Слави в Ужгороді.

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Покладання квітів до Братського кладовища в Івано-Франківську є одним із важливих заходів, які проводяться в День пам’яті та примирення. Урочисте покладання квітів здійснило керівництво міста, військовослужбовці Національної гвардії, Збройних сил України та представники інших силових відомств.

ВІННИЦЯ

У  Вінниці, у день пам’яті та примирення,  керівники міста та області, командування військової частини  поклали квіти до Меморіалу Визволення.

 
ОДЕЩИНА, МИКОЛАЇВЩИНА, ЗАПОРІЖЖЯ
 

 

В Запоріжжі пам’ятні заходи провели на оновленій Алеї бойової слави, де прибрали радянську символіку та встановили дійсні дати Другої світової війни.

Біля монумента «Комбат» гвардійці, правоохоронці, представники міської та обласної влади вшанували пам’ять загиблих захисників хвилиною мовчання і поклали квіти.

В прифронтових зонах півдня України вшанування відбулося в бомбосховищах через постійну загрозу ворожих ракетних обстрілів. Капелани разом із гвардійцями провели молебні та віддали шану всім, хто поклав життя заради нашого майбутнього.

На жаль, історія повторюється, й сьогодні війна росії на території нашої держави також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії і цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії з боку рф.

Пресслужба НГУ, інформація і фото з військових частин

 

Перейти до вмісту