У Києві гвардійці провели тренінг для учнів столичних шкіл - НГУ

За сприяння офіцерів відділу цивільно-військового співробітництва Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України військовослужбовці Північного об’єднання провели уроки з радіаційного, хімічного та біологічного захисту для учнів загальноосвітньої школи Дарницького району, а також серію тренінгів з тактичної медицини та першої домедичної допомоги для старшокласників однієї зі шкіл  Солом’янського району міста Києва.

Гвардійці-хіміки 27 Печерської бригади наочно показали школярам роботу засобів радіохімічної розвідки та захисту, розповіли цікаві факти про ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи, а також, на прохання учнів, надали інформацію про зброю масового ураження.

«Бойове застосування ядерної зброї було всього лише два рази у японських містах Хіросімі та Нагасакі. Ці міста були майже повністю знищенні в тому числі через те, що японська архітектура того часу передбачала, скажімо, не зовсім міцні споруди з дерева та паперу, — розповів учням фахівець РХБ захисту з позивним «Студент», — але при цьому існує не один випадок, коли люди з цих міст виживали, керуючись мірами безпеки та своїм розумом. Я вже не кажу про наші сучасні міста, які забудовані максимально зручно для того, щоб затримувати вибухову хвилю. Тому слухайте уважно й завжди керуйтесь своїми знаннями».

Військові медики 25-ї бригади імені князя Аскольда продемонстрували школярам з чого складається аптечка гвардійців, попрактикувалися у накладанні турнікетів та бандажів, відпрацювали алгоритм дій при наданні першої допомоги.

“Основне завдання цих занять – відпрацювати практичні навички, які допоможуть їм не піддатися паніці у небезпечній ситуації. Цивільні з мінімальними знаннями можуть допомогти постраждалому вижити поки не приїдуть медики та нададуть кваліфіковану допомогу”, –  зазначила Дарина, медик 25-ї бригади.

Дякуємо аудиторії за активність та уважність в проведенні уроку, а нашим інструкторам – за корисні знання.

Перейти до вмісту