Військовослужбовці чернівецького підрозділу Нацгвардії показали, як загартовують стресостійкість (ВІДЕО) - НГУ

Стрес — це нормальна реакція нервової системи на ті умови, в яких опиняється військовий на передовій. Стрес може допомогти швидше діяти, рухатись, ухвалювати рішення.

Помірний стрес — постійний компаньйон військовослужбовця. Водночас в умовах стресу нервова система сильно навантажується, і накласти турнікет, перезарядити зброю, скористатись рацією та планшетом — все це може стати неочікувано складним завданням.

Занурення в гуркіт бою, дим, вогонь, вибухи, екстремальні фізичні навантаження та різкі зміни тактичної обстановки, яку моделюють досвідчені інструктори, дозволяють нацгвардійцям відчути на собі й вивчити особливості реакції людського організму на вплив стресу. Про механізм перебігу цих реакцій, їхні прояви та наслідки військовослужбовцям детально розповідають офіцери-психологи.

Ці знання дозволяють вчасно розпізнати зміни у психоемоційному стані людини, яка зазнала значного морального потрясіння і, наприклад, увійшла у стан так званого бойового ступору й не може адекватно реагувати на обстановку, наражаючи себе та оточуючих на небезпеку.

Психіка пересічної людини не пристосована до того, з чим іноді доводиться стикатися учасникам бойових дій, тому такі заняття дозволяють захисникам краще підготуватися до роботи в екстремальних умовах.

Ще однією метою заняття з психологічної підготовки є зміцнення взаємодовіри між військовослужбовцями. Згуртованість військового колективу, взаємна підтримка, вміння зосереджувати спільні зусилля на виконанні пріоритетних завдань, дієва комунікація та здатність швидко визначати можливі загрози й сприятливі чинники – комплекс компетенцій, що значною мірою визначає ефективність дій підрозділу.

 

Перейти до вмісту