П’ять порад від психологів Національної гвардії України як зміцнити власну стресостійкість - НГУ

Психологічне здоров’я військовослужбовців займає пріоритетне місце в службово-бойовій діяльності підрозділів Національної гвардії України. Підтримання психологічного стану на належному рівні є вкрай важливим, а особливо під час виконання завдань у бойових умовах.

“Гвардійці несуть бойову службу, виборюючи нашу незалежність і наражають себе на небезпеку, внаслідок якої можуть отримувати психологічні травми різного ступеня тяжкості. Результатом цього стає переживання таких психічних станів, які негативно впливають на виконання різних видів службової діяльності військовослужбовцями. Наприклад, стрес, нервово-психічна напруга, виснаження, депресія, тривога та інші загрозливі стани”, –  розповідає психолог НГУ Катерина Ступачук.

Військовослужбовців Нацгвардії навчають базових методик самостійної психологічної підтримки та самодопомоги у стресових ситуаціях. Такі поради будуть корисними й цивільним українцям. Якщо їх застосовувати на постійній основі, рівень власної стресостійкості зросте.

Наведені нижче рекомендації від психологів Національної гвардії України допоможуть підвищити рівень власної стресостійкості:

  1. Фільтруйте інформацію, довіряйте перевіреним джерелам та робіть паузи від читання та перегляду новин. Будьте обережні з інформацією, котра викликає емоції. Шукайте підтверджені факти. Російські пропагандисти дуже активно намагаються посіяти зневіру і негатив у нашому інформаційному просторі й нам не можна піддаватися їхнім маніпуляціям.  
  2. Концентруйтеся на щоденних справах і поточних завданнях. Не допускайте страху і тривоги через далеке майбутнє. Воно ще не настало. Натомість докладайте максимум зусиль, щоб якісно виконувати свою роботу сьогодні.  
  3. Контролюйте дихання. Існує чимало різноманітних технік дихання при стресі. Найпростіша: закрийте очі, сконцентруйтеся, зробіть глибокий повільний вдих, затримайте дихання і порахуйте до семи, тоді повільно видихайте. Повторіть цю вправу 4 рази.
  4. Турбуйтеся про людей навколо. Турбота про інших дає відчуття власної потрібності. Наші міцні соціальні зв’язки – це те, що допомагає розуміти свою роль і місце у світі. Часто вони наповнюють сенсом наше життя.
  5. Жартуйте. Сміх допомагає знизити наслідки стресу, додає позитивних емоцій і хорошого настрою не лише вам, але й людям навколо.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту