Військові територіальної оборони практикуються орієнтуватися на місцевості - НГУ

З військовослужбовцями територіальної оборони пройшло заняття з військової топографії. Під час розгляду навчальних питань військовослужбовці набували практичних навичок та вмінь щодо орієнтування на місцевості без карти.

Так, військові ТРО визначали напрямки за сторонами горизонту за допомогою природних ознак та компасу, вчились визначати відстань на місцевості та габаритні розміри місцевих предметів (цілей). Крім того, здійснювали рух за магнітним азимутом.

«Орієнтування на місцевості має важливе значення в бойовій діяльності кожного військовослужбовця. Необхідність в ньому виникає при доведенні бойових завдань підрозділам, дотриманні напрямку руху, визначенні рубежів досягнення яких має важливе значення, місця розташування цілей та об’єктів, а також в рамках цілевказівок та управлінні підрозділами та вогнем, – розповідає викладач кафедри тактики підполковник Антон Пашуба. – У сучасному бою навіть тимчасова втрата орієнтування призводить до порушення управління і взаємодії між підрозділами, ставить під загрозу своєчасне та ефективне виконання бойового завдання. Помилки в орієнтуванні, а відповідно, й у визначенні на місцевості важливих напрямків та рубежів, а також місця цілі, можуть різко знизити ефективність застосування зброї й бойової техніки. Тому вміння швидко і безпомилково орієнтуватися на незнайомій місцевості в будь-яких умовах обстановки є важливим елементом навичок військових».

Також розглянули основні прийоми визначення габаритних розмірів цілей та об’єктів, що розташовані на відстанях зорового контакту.

«Я дізнався багато цікавих нюансів щодо орієнтування на місцевості. І насправді раніше я цього не знав. Ми вчилися оцінювати місцевість, виконувати вимірювання, орієнтуватись без карти, визначати координати орієнтирів та цілей, також попрацювали із приладами для вимірювання», – говорить один із військових ТРО.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Перейти до вмісту