Військові провели заняття з радіаційного, хімічного та біологічного захисту для школярів - НГУ

У сучасному світі, де можливість виникнення загрози радіаційних, хімічних та біологічних атак стає все більш актуальною, важливою стає підготовка населення, зокрема молодого покоління, до можливих надзвичайних ситуацій. У цьому контексті, для школярів однієї зі столичних шкіл, військовослужбовці 25 бригади охорони громадського порядку імені князя Аскольда та офіцер відділу цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ провели заняття, що спрямоване на підвищення обізнаності та набуття навичок у сфері радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

Заняття з РХБЗ мають на меті не лише навчити дітей розпізнавати потенційні небезпеки, але й надати їм інструменти для ефективного реагування у разі виникнення кризової ситуації. Ці заняття допомагають усвідомити учням, що навички захисту від різних видів загроз можуть бути корисними не лише у військовому чи аварійному контексті, але й у повсякденному житті.

Військові виступили у ролі експертів та інструкторів, які поділилися своїм досвідом та знаннями з учнями. Вони продемонстрували правильне використання захисного обладнання, провели симуляції ситуацій надзвичайного характеру, а також в ході заняття відповідали на запитання допитливих школярів.

Викладачі школи зазначають, що такий підхід допомагає підвищити рівень готовності дітей до можливих загроз і забезпечити їхню безпеку.

В рамках проведеного заняття учні отримали базові знання про ризики радіації, хімічних речовин та біологічних загроз. Школярам розповіли як розпізнавати певні ознаки, які можуть вказувати на наявність цих загроз, а також разом з військовими інструкторами, діти вивчали методи захисту від них.

“Ці заняття дають дітям не лише знання, але й впевненість у власних силах та здатність реагувати на небезпеку”, – підсумував  офіцер відділу ЦВС майор Руслан Дорохов.

Варто зазначити, що заняття з радіаційного, хімічного та біологічного захисту для школярів є важливою складовою стратегії забезпечення національної безпеки та захисту населення від потенційних небезпек. Вони сприяють підвищенню обізнаності дітей з питань безпеки, надають їм необхідні знання та навички для ефективного реагування на екстрені ситуації, тим самим забезпечуючи їхню безпеку та захист у сучасному світі.

Відділ ЦВС ІВЦ НГУ

Перейти до вмісту