Гвардійці провели урок з радіаційної безпеки для школярів - НГУ

Військовослужбовці Національної гвардії України провели урок з радіаційного, хімічного та біологічного захисту, на якому навчали школярів ефективно реагувати на потенційні небезпеки.

Захист від радіації, хімічних речовин та біологічних загроз вимагає не лише спеціалізованих знань, але й навичок управління стресом та прийняття рішень у надзвичайних обставинах. Тому проведення таких занять ініціює не лише опанування конкретними знаннями, але й розвиток загальних компетенцій, які можуть виявитися корисними у різних життєвих ситуаціях.

Одним із ключових аспектів таких занять є практичні вправи та симуляції. Наприклад, під час заняття учні навчалися правильно вдягати та використовувати захисний одяг у разі виникнення небезпечних ситуацій. І як наголосили військові-інструктори: «Такі практичні навички можуть зберегти життя у випадку реальної небезпеки».

Крім того, заняття з РХБЗ допомагають усвідомити школярам небезпеку деяких речовин та як її уникнути. Це сприяє формуванню відповідального ставлення до власного здоров’я.

«Не менш важливим є і аспект психологічної підготовки. Школярі отримують навички керування стресом у небезпечних ситуаціях, навчаються працювати як частина команди, що є важливим у прийнятті правильного рішення під час виникнення надзвичайної ситуації», – коментує хід заняття заступник директора школи № 276 Еліна Тихоненко.

Уроки з радіаційного, хімічного та біологічного захисту не лише надають школярам корисні знання, але й формують їх як відповідальних громадян, здатних реагувати на небезпеку та допомагати іншим у складних ситуаціях. Такий підхід є важливим кроком у забезпеченні безпеки та захисту населення у сучасному світі.

«Коли ми говоримо про захист від радіації, хімічних речовин та біологічних загроз – це не просто слова. Це навички, які можуть врятувати життя. Тому проведення занять з цієї теми зі школярами не просто обов’язкова формальність, а справжня необхідність.Навчання повинно бути не тільки теоретичним, а й практичним. Ми не лише розповідаємо дітям про захисний одяг, ми вчимо їх правильно його одягати та використовувати. Це не гра. Це практика, яка може стати вирішальною за реальної небезпеки», – підсумував проведене заняття офіцер відділу цивільно-військового співробітництва майор Максим Мороз.

Відділ цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ

Перейти до вмісту