Відбили найважчу позицію і лишились живими й неушкодженими, — історія гвардійця на псевдо Кабан - НГУ

«Той бій був важким та довгим. Ми знищили вісім танків, 13 бронемашин та до роти живої сили противника», – ділиться спогадами гвардієць.

До повномасштабного вторгнення Олександр  працював контролером якості на одному всесвітньо відомому підприємстві. Потім реальність змінилась і він зробив свій вибір: став обороняти країну зі зброєю. Так він потрапив до 31 Бригади Національної гвардії України.

Ротація на Луганщину у січні 2024 року запам’яталась йому найбільше. За рішучі дії під час відбиття позицій був нагороджений відзнакою Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест». 

«За кожен клаптик землі, за кожну позицію тривали важкі бої. Так сталось і того дня. Наприкінці січня 2024 року ми заступили на одну з фронтових позицій Луганщини. Почали окопуватись. Ворог, який це побачив зі свого коптера, почав штурм. Я, як старший групи прийняв рішення відступити на найближчий облаштований рубіж задля прийняття бою і перечекати танкові залпи. Так і сталося. Там над нами наша пташка працювала. По рації аеророзвідники передають: «над вами два росіянина, виходьте зачищати». Ми вийшли з укриття, почався стрілковий бій. Ці два окупанти вирішили зберегти своє життя і здатися у полон. Один родом з саратова, інший — якут, який прийшов поміняти паспорт, а отримав до нового документу повістку», – розповідає Олександр.

Як стихла важка ворожа артилерія, Кабан разом з побратимами почали штурм передньої позиції. І їм це вдалось. Поки вони утримували пасіку, окупанти заховалися. Олександр каже, почали полювання на них. За його власними підрахунками звідти вже не виберуться ніколи 7 військовослужбовців рф.

Але ворог не полишав надії відбити назад позицію гвардійців. Окупанти гатили по захисниках всією зброєю, яка була. В тому бою окупанти втратили до роти піхоти загиблими, 8 знищених танків та 13 бронемашин. Герой ділиться, що гвардійцям допомагали воїни 81  ОАеМБр. Лише разом вдається досягти значних успіхів на полі бою.

А поки Олександр готується до нової ротації та закликає всіх небайдужих до долі власної країни долучатись до лав 31 Бригади НГУ.

Разом Переможемо!

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту