«Від смерті відділили кілька сантиметрів каски», – нацгвардієць Олександр про бій на Лиманському напрямку (ВІДЕО) - НГУ

Олександр, гвардієць вінницького підрозділу Нацгвардії, приїхав на Лиманський напрямок з позивним Санчо. Але там побратими його охрестили Фартовим. Після одного з боїв він тримав свою каску в руках і помітив невеликий отвір, в якому сидів уламок від снаряда. Понад два сантиметри відділили його від смерті.

«Лишилось два сантиметри мені до затилка. Якби не каска, я б тут з вами не розмовляв», – каже гвардієць.

На Лиманському напрямку він вже понад місяць зі своїм підрозділом. Розповідає, що коли тільки заїхали, потрапили у відносно спокійну ситуацію. Їх підрозділ чекав та спостерігав. А потім почалось…

«Заступили ми на чергування і сказали нам по рації, що буде «дискотека». Нас повідомили, що буде весело. Ми здогадувались, що буде непросто, але не здогадувались, що настільки. Ми думали, що воно потриває годинку-дві-три й закінчиться. Але в той день цілий день був обстріл. Спочатку обстрілювали з мінометів, після них працювала ствольна артилерія, потім почали працювати танки, і в кінці ще ракети. Ми думали, що вже все. Ходили під Богом», – згадує Олександр.

Другий день, зі слів нацгвардійця, був таким самим. Було поранено два командири відділення, а на сусідню позицію наступали вороги.

«Ситуація патова була. Крила артилерія, крили міномети і тут ідуть вороги наші. Ми почали по них стріляти. Я раніше по людях не стріляв, але знав, що це таке», – розповів нацгвардієць.

Олександр розповідає, що штурм позиції робили «специ». Адже робили все злагоджено, по військовому і відрізнялись формою від інших піхотинців. І саме їх, поранених та загиблих, російські окупанти евакуйовували. Інших же, звичайних піхотинців, зазвичай кидали помирати, а загиблих не забирали.

«Робили вони все грамотно, не можна недооцінювати ворога. Страшно було, кулі летіли й до нас, і від нас. Вони штурмували не нашу позицію, сусідню. Окупанти втратили багато людей. Я бачив, як вони падають. І одразу з їх сторони за ними приходили. При евакуації своїх поранених вони використовували димові гранати. Знали, що робити», – каже Олександр.

Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту