Важливий крок до безпеки: військові провели заняття для школярів з основ надання домедичної допомоги - НГУ

За сприяння офіцерів відділу цивільно-військового співробітництва Іміджево-видавничого центру НГУ протягом тижня були проведені заняття зі старшокласниками шкіл № 308 та № 259 Деснянського району міста Києва з основ надання домедичної підготовки. Свій теоретичний та практичний досвід допитливим учням передавав відомий не лише у лавах НГУ, але й у цивільних колах бойовий медик Олександр Корнійчук на позивний Байкер. 

Олександр Корнійчук розпочав свій тренінг, акцентувавши на важливості отримання основ медичних знань:

«Важливість навчання школярів основам домедичної допомоги важко переоцінити. І це не тільки важливо в умовах воєнного стану. На жаль, аварії та надзвичайні ситуації можуть статися в будь-який час і в будь-якому місці. Володіння навичками домедичної допомоги може врятувати життя в разі потреби».

Під час уроку дітям розповіли теорію та показали на практиці ті дії, які допоможуть зберегти життя потерпілому до приїзду медиків. Школярі дізнались головне правило: перш ніж надати допомогу, треба попіклуватись про власну безпеку.

На практиці учні вчилися робити прямий тиск на рану, щоб зупинити кров та накладати різні види джгутів. Діти вчилися накладати пов’язки з еластичного бинта при некритичних кровотечах.

«Ми розцінюємо подібні тренінги не лише як освітній захід, але і як засіб психологічної підтримки для дітей, що пережили стресові ситуації. Коли ми робимо акценти на практичних вправах, бачимо як військові можуть сприяти формуванню у дітей впевненості у власних силах та як розвивається їх здатність бути зібраними у непередбачених обставинах», – підсумувала заняття т.в.о. начальника відділу ЦВС підполковник Алла Клачко.

Відділ цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ

Перейти до вмісту