Ударні БпЛА: бійці бригади «Спартан» вдосконалюють високоточну зброю - НГУ

Нацгвардійці бригади «Спартан» в перервах між бойовими завданнями  вивчають нові тактики протидії ворогу. На одному з полігонів на Запорізькому напрямку бійці підрозділу «ЮНКЕРС» роти ударних БпЛА бригади «Спартан» випробовують нові вибухові пристрої для FPV-дронів.

«Наразі це випробування, щоб перевірити, чи дієві ці боєприпаси для знищення ворожих цілей. Сьогодні перевіряємо декілька видів снарядів, такі як осколково-фугасні, гранати та ВОГи. Кожен з них призначений для ураження різних цілей, таких як піхоти й техніки противника», – зазначає один з членів екіпажу Мекс.

Нацгвардійці розповіли, що також, успіх великою мірою залежить від навченості та майстерності оператора. Адже потрібно враховувати багато факторів: від погодних умов до засобів РЕБ противника.

«Щоб навчитися керувати дроном, людині достатньо трьох-чотирьох днів. Щоб професійно проводити розвідку, виявляти ворога, робити скиди, тут вже потрібно багато практики та зусиль. Недостатньо просто літати, треба ще й враховувати багато деталей – це ціла наука», – розповідає оператор БпЛА  Греча.

Бійці діляться, що останнім часом ситуація з дронами-камікадзе та «мавіками» для розвідки стала кращою, ніж раніше, проте зазначають, що нинішня війна – війна дронів і чим більше їх у нас буде, тим краще. Дрони – розхідний матеріал, вони допомагають знищувати ворога та зберігають життя наших бійців.

«Зараз основна наша задача – виявити ворога та знищити його. Спочатку проводимо розвідку «мавіками», а потім вже знищуємо. Зокрема й тими боєприпасами, які сьогодні випробовуємо. І для росіян це страшна загроза від нас, бо від них важко сховатись, і піхоті, і ворожій техніці. Тому для нас сьогодні вкрай важливо вдосконалювати свої навички та озброєння», – розповідає нацгвардієць Флєгма.

Поширення інновацій на полі бою змушує українських захисників швидко адаптуватися до нових умов. Підрозділи БпЛА ледь не найперші опановують новинки, змушують ворога постійно з острахом дивитись у небо та завжди чекати небезпеки.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту