![photo-1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo-1-4.jpg)
![photo-4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo-4-4.jpg)
![photo-8](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo-8-3.jpg)
![photo-11](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo-11-3.jpg)
![WhatsApp Image 2023-12-24 at 18.14.48 (1)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp-image-2023-12-24-at-18.14.48-1.jpg)
![WhatsApp Image 2023-12-24 at 18.14.48](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp-image-2023-12-24-at-18.14.48.jpg)
![3к](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/3k.jpg)
![6к](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/6k.jpg)
![8к](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/8k.jpg)
![420A5124](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/420a5124.jpg)
![420A5251](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/420a5251-.jpg)
Військовослужбовці Національної гвардії України зібрались за пісним святковим столом аби зустріти в братерстві Різдво Христове. Окрім традиційних молитов на початку вечері вшановували тих, хто віддав своє життя у боротьбі з ворогом.
“Згадаємо разом тих героїв бригади, які сьогодні не з нами. Їх душі дивляться на нас, їх подвиги ніколи не будуть забуті. Напередодні світлого свята народження Христа ми маємо бути ще більш впевнені, що світло переможе. Україна та її народ здолають окупанта з божою силою”, – говорить капелан бригади “Червона Калина” отець Орест.
Вечір перед Різдвом один з найбільш урочистих у християнських традиціях. У військових частинах, як і вдома господині, ставляться до підготовки з великою відповідальністю. Адже у цей час так необхідно створити для військових відчуття затишку та дому.
«Ми плануємо меню завчасно, – розповідають у вінницькому підрозділі Нацгвардії. – Обов’язково звертаємо увагу і на дієтичні обмеження, приділяємо увагу декору. Тут серед нас за столом багато тих, хто повернувся з зони бойових дій але зараз вони не з родинами, тому дуже хочеться аби вони відчули через святкову вечерю нашу підтримку і вдячність».
Усі страви на святковому столі – пісні. І, найголовнішою тут є кутя – символ достатку і об’єднання.
“Різдво для українського народу завжди було одним із визначальних свят. Відсвяткувати Різдво відповідно до вікових традицій означає бути під захистом вищих сил протягом усього року і віддати своє життя Богові без жодних страхів, так само як і своєму братові”, – розповідає нацгвардієць Андрій з Івано-Франківська.
Попри те, що цьогоріч більшість українців відзначають різдвяні свята в грудні, відчуття свята є, хоч і не багато.
«Попри те, що надворі вже 10 рік триває війна, ми шануємо традиції і відзначаємо Різдво у великій військовій родині. Цього року я вперше його святкую 25-го грудня. Незабаром обовʼязково настане мир в кожній домівці, а ми, своєю чергою зробимо все, аби наблизити нашу перемогу якомога скоріше», – ділиться думками нацгвардієць Олександр із Рівного.
![DSC04770I231223DSC04770A251223DSC04770I231223DSC04770](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc04770i231223dsc04770a251223dsc04770i231223dsc04770.jpg)
![DSC04798Q231223DSC04798B251223DSC04798Q231223DSC04798](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc04798q231223dsc04798b251223dsc04798q231223dsc04798.jpg)
![DSC04862BO231223DSC04862C251223DSC04862BO231223DSC04862](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc04862bo231223dsc04862c251223dsc04862bo231223dsc04862.jpg)
![DSC04884BV231223DSC04884D251223DSC04884BV231223DSC04884](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc04884bv231223dsc04884d251223dsc04884bv231223dsc04884.jpg)
![DSC04897BZ231223DSC04897E251223DSC04897BZ231223DSC04897](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc04897bz231223dsc04897e251223dsc04897bz231223dsc04897.jpg)
![DSC04916CF231223DSC04916F251223DSC04916CF231223DSC04916](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc04916cf231223dsc04916f251223dsc04916cf231223dsc04916.jpg)
![DSC04934CJ231223DSC04934G251223DSC04934CJ231223DSC04934](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc04934cj231223dsc04934g251223dsc04934cj231223dsc04934.jpg)
![DSC04976CV231223DSC04976H251223DSC04976CV231223DSC04976](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc04976cv231223dsc04976h251223dsc04976cv231223dsc04976.jpg)
![DSC05009DE231223DSC05009I251223DSC05009DE231223DSC05009](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc05009de231223dsc05009i251223dsc05009de231223dsc05009.jpg)
![DSC05030DJ231223DSC05030J251223DSC05030DJ231223DSC05030](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc05030dj231223dsc05030j251223dsc05030dj231223dsc05030.jpg)
![DSC05042DN231223DSC05042K251223DSC05042DN231223DSC05042](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc05042dn231223dsc05042k251223dsc05042dn231223dsc05042.jpg)
![DSC05072DT231223DSC05072L251223DSC05072DT231223DSC05072](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc05072dt231223dsc05072l251223dsc05072dt231223dsc05072.jpg)
Також в одну з військових частин Нацгвардії до дітей гвардійців завітав театр ляльок із різдвяною програмою та навіть сам Санта не пролетів мимо і обдарував дітей солодощами.
Діти разом з дорослими раділи та сміялися з емоційного виступу «балакучих ляльок». Вони мали змогу згадати, що серед тяжких часів є місце і для радості, що ми можемо творити добро та справжню магію попри війну й страждання.
Діти, хоч і живуть своїм дитячим життям, але від того не гірше дорослих знають чого хотіти у новому році. Найбільш разючим було бажання семирічного Ростислава – маріупольця, який втратив все, та з осколковим пораненням пішки покидав знищене російським агресором місто. Він сказав Святому Миколаю:
«В мене вже все є. Дім, школа, планшет з іграми. Я хочу, щоб Святий Миколай якнайшвидше приніс звістку про Перемогу».
У цей день ніхто не стримував емоцій, діти та дорослі дякували один одному, грали, сумували за рідними, раділи із друзями, молилися.