В рамках міжнародної співпраці щодо підготовки українських військовослужбовців за стандартами НАТО, представники Національної гвардії України долучились до навчального курсу підготовки за напрямом цивільно-військового співробітництва (СІМІС), який організовано на базі військового полігону Нова Демба, Республіка Польща.
Окрім гвардійців, курс підготовки проходять також представники Збройних сил України. Викладачі курсу – військові інструктори та представники міжнародних організацій від США, Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Польщі.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo-2024-05-06-12-05-142-1024x768.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo-2024-05-06-12-05-144-1024x768.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo-2024-05-06-12-05-146-1024x768.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo-2024-05-06-12-05-16-1024x768.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo-2024-05-06-12-05-17-1024x768.jpg)
Курс підготовки передбачає насичену та інтенсивну тритижневу навчальну програму. Перший тиждень слухачі проходять навчальний курс з надання медичної допомоги пораненим на полі бою, а впродовж наступних двох тижнів військові вивчатимуть планування та проведення заходів цивільно-військового співробітництва, основи міжнародного гуманітарного права, ознайомляться з процесом прийняття військових рішень за стандартами НАТО, оцінюватимуть стан цивільного середовища, навчатимуться розгортання та функціонуванню центрів цивільно-військового співробітництва, а також перейматимуть міжнародний досвід з цивільно-військової взаємодії та захисту цивільного населення у збройних конфліктах.
Протягом курсу українські військові також будуть ділитися своїм набутим досвідом роботи за напрямом цивільно-військового співробітництва з представниками міжнародної спільноти CIMIC, а також ознайомлять з основними викликами у питаннях захисту цивільного населення під час відсічі широкомасштабної збройної агресії з боку російської федерації.
Відділ цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ