У Республіці Польща стартували військові навчання офіцерів Національної гвардії та Збройних сил України за напрямком цивільно-військового співробітництва.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/3-30.jpg)
Від Національної гвардії у навчаннях беруть участь дев’ять офіцерів, які займаються питаннями взаємодії з цивільним сектором. Викладачі курсу – військові інструктори та представники міжнародних організацій від США, Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Польщі.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/1-38.jpg)
На початку курсу українські військові ознайомили представників міжнародної спільноти CIMIC (Civil-Military Cooperation), з поточною безпековою ситуацією в державі. Поділилися набутим досвідом Національної гвардії України за напрямком цивільно-військового співробітництва під час відсічі широкомасштабної та гібридної збройної агресії російської федерації.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/2-37.jpg)
Впродовж наступних двох тижнів учасники курсу будуть вдосконалювати свої навички у питаннях аналізу, планування та забезпечення заходів цивільно-військового співробітництва, оцінки стану цивільного середовища і координації надання гуманітарної допомоги.
Налагодження комунікації між військовим сектором і цивільним середовищем відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки та стабільності, а військові навчання на тему цивільно-військового співробітництва є актуальними в сучасному світі, де глобальні виклики вимагають комплексного підходу.
Враховуючи теперішній досвід підрозділів Національної гвардії України з питань цивільно-військового співробітництва – даний курс дозволить провести колаборацію набутого, що в свою чергу сприятиме більш ефективному застосовуванню структури ЦВС у російсько-українській війні
Відділ цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ