“У мене характер жорсткий, такий і має бути медик!” — санінструкторка 18 Слов’янської бригади Людмила Кравець (ВІДЕО) - НГУ

Санітарна інструкторка 18-ї Слов’янської бригади Людмила Кравець, рятує життя українських військових. Вона розповіла про те, як опинилася на фронті та специфіку роботи бойового медика.

 

Людмила вступила до лав Нацгвардії ще до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. У цивільному житті працювала у хірургічному відділенні. Тепер у не за плечима понад 2 роки активних бойових дій, не раз рятувала життя побратимів просто під обстрілами.

 

“У лікарні медики працюють під наглядом лікарів, виконуючи їх призначення. Однак на полі бою все лягає на плечі бойових медиків. Я самостійно вирішую, що робити в першу чергу: чи затампонувати рану, залишити турнікет і так далі”, — пояснює Людмила.

 

Одного разу в н.п. Терни, стався випадок, який назавжди залишиться в пам’яті Людмили. Під час бойового завдання її побратим підірвався на міні, внаслідок чого втратив обидві кінцівки вище колін. Не дивлячись на важкі травми, боєць терпів біль, стискаючи зуби, і жодного разу не закричав. Евакуація пораненого з поля бою до медичного пункту зайняло близько двох годин. Весь цей час боєць залишався у свідомості, терплячі неймовірний біль.

 

“Їдеш і тільки питаєш, болить тобі, чи не болить? А він каже: “Мені нічого не болить, в мене все добре, не переживайте”. Він мене підтримував, а я його. Ось, це я розумію, витримка та сила волі у людини! – ділиться гвардійка та додає, що найважчим для неї є втрачати товаришів. — Дуже важко, коли в тебе на очах помирають твої товариші, з якими разом служили, спілкувалися, дружили з сім’ями — це було дуже важко, особливо вивозити поранених побратимів віком 18-19 років. І все ж, хоч я і жінка, та в мене характер жорсткий, мабуть, більш чоловічий, таким і має бути медик! Потрібно нести трьохсотого, обоє з водієм вчепилися, і потягнули. Без питань”.

 

Людмила має рідного брата, який служить з 2014 року. Він був поранений під час подій на Майдані, що стало важким випробуванням для всієї родини. Вони служать разом і підтримують одне одного. Вдома на Людмилу чекає донька. Заради майбутнього своїх дітей вона готова терпіти всі труднощі війни, щоб вони ніколи не побачили того, з чим вона працює щодня.

 

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління НГУ

Перейти до вмісту