У Києві відкрили мурал “Запорізькому меснику” (ВІДЕО) - НГУ

6 червня, в центрі столиці, відбулось урочисте відкриття муралу наймолодшому Герою України солдату Національної гвардії України Роману Гломбі. Він також відомий як “Запорізький месник”. Мурал створили художники Олена Нойна (Noyna) та Віталій Гідеван (Gide1).

За словами авторів, цей мурал — можливість розповісти справжню історію реального 19-річного хлопця — строковика Нацгвардії, який вже в перші місяці повномасштабного вторгнення росій на територію України відзначився майстерністю у знищенні з ПЗРК «Ігла» ворожої авіації та ракет під час боїв у Запорізькій області. Воїн продовжує боронити нашу країну.

«Молодий хлопець, з села на Івано-Франківщині, який у 19 років пішов служити строкову службу і з початку повномасштабного вторгнення росії збив 7 ворожих літаків з ПЗРК «Ігла» та абсолютно заслужено отримав зірку Героя України. Такі люди мають бути закарбовані в пам’яті українців», – сказав під час відкриття муралу заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-майор Олег Сахон.

На муралі зображений “Запорізький месник”, який нанизує на голку збиті ворожі літаки. Ідею ініціювала команда Charity Hub, до неї долучився також Тарас Тополя, лідер гурту «Антитіла». Під час презентації муралу він анонсував відкриття збору 3 млн гривень на ударні та розвідувальні дрони для бригад «Гвардії наступу». На стінопис нанесли QR-код, за яким можна зробити донат на дрони.

«На рахунку Українського народу вже сотні тисяч зборів, починаючи з маленького збору підїздом для сусіда, який їде на фронт, закінчуючи масштабними зборами на мільярди гривень. Благодійний фонд гурту «Антитіла» спільно з Національною гвардією України та «Хелсі» розпочинає збір на дрони-камікадзе та дрони-розвідники», – повідомив Тарас Тополя.

Довідково: Указом Президента України Володимира Зеленського від 20 червня 2022 року № 428/2022 своїм Указом присвоїв звання Героя України солдату Роману Михайловичу Гломбі з врученням ордену «Золота Зірка» «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу».

Перейти до вмісту