Тримав оборону Маріуполя: криворізького нацгвардійця нагороджено медаллю «За військову службу Україні» - НГУ

Сержант Віталій Андрущенко героїчно протистояв ворогу та захищав рідну країну під час танкового обстрілу Маріуполя, внаслідок чого отримав тяжке поранення.

24 лютого 2022 року ротно-тактична група Криворізької бригади перебувала на черговій ротації на околицях Маріуполя та у самому місті. Одними з перших криворізькі гвардійці зустріли ворога та дали бій російським військам.

Від початку повномасштабного вторгнення і до середини березня Віталій ніс службу на контрольно-пропускному пункті у морському порту.

З 18 березня разом із побратимами тримав позицію на одному із перехресть на правому березі Кальміусу, у 200 метрах від позицій росіян.

«На правому березі річки вже були ворожі війська, ми знали, що вони мали йти, але не знали коли. Прибувши на позицію займалися евакуацією загиблих. Під час евакуації на нас виїхала ворожа БМП. Побачивши побратима з протитанковим гранатометом в руках, вона одразу втекла. За деякий час росіяни повторили спробу наступу – БМП з особовим складом рухалася у супроводі танку. Ми дали їм бій», – розповідає гвардієць.

«В чергову атаку вони пішли вже піхотою – їм на підмогу виїхали три танки, що йшли одразу з трьох напрямів. Увесь цей час по нам давали мінометний вогонь, працювали з АГС-у та запускали дрони. 26 березня росіяни зробили чергову спробу прориву. Один із бійців з протитанкового гранатомета поцілив у танк, відігнавши його на відстань. Обстріл продовжувався й останній танковий снаряд «ліг» менш ніж у 10 метрах від мене. Тоді мене «затрьохсотило» – отримав осколкові поранення», – згадує Віталій.

Сьогодні військовий проходить лікування та реабілітацію після тяжкого поранення. За особисту мужність і відвагу, самовіддані дії, виявлені у захисті державних інтересів України Указом Президента України Віталія нагороджено медаллю «За військову службу Україні».

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту