У Кривому Розі службового собаку Джека нагородили медаллю «За віддану службу» (ВІДЕО) - НГУ

Німецька вівчарка на кличку Джек на службі в кінологічному взводі ще з 2016 року та постійно залучається до виконання завдань за призначенням.

Кінолог-гвардієць Євгеній та Джек познайомилися ще у 2017 році. Півторарічна німецька вівчарка та кінолог разом пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати. Джек – розшуковий собака та спеціалізується на пошуку зниклих людей. Разом з Євгенієм Джек провів декілька ротацій в районі Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

«Під час ротацій несли службу на блокпостах та мобільних блокпостах, забезпечували охорону, затримували людей, які перебували у розшуку», – розповідає гвардієць.

Залучається Джек і до виконання завдань із забезпечення правового режиму воєнного стану. Під час патрулювання військові наряди затримують правопорушників, у яких при собі часто знаходяться заборонені предмети чи наркотичні речовини.

«В одному з районів Кривого Рогу під час несення служби затримали особу, у якої при собі було близько 50 пакетиків з наркотичними речовинами. Вже під час дії воєнного стану військовим нарядом зі службовою собакою Джеком затримали жінку, яка розповсюджувала «метамфетамін» – у неї було виявлено більш як півсотні фасованих пакетиків із наркотичною речовиною», – відзначає Євгеній.

«Коли ти постійно займаєшся з собакою з його раннього віку, то вивчаєш його характер та звички, розумієш що він вміє робити, як він себе почуває. Собака навчається все своє життя і ти навчаєшся разом із ним – дізнаєшся щось нове, опановуєш нові методи дресування. До кожного собаки повинен бути індивідуальний підхід. Саме тоді кінолог та службовий собака працюють злагоджено та ефективно», – говорить кінолог.

Група інформації і комунікації Центрального ОТО

Перейти до вмісту