“Одін — він більше ніж друг”. Історія службового собаки з Маріуполя. - НГУ

На цю пару – статного чоловіка та його бельгійську вівчарку одразу звертаєш увагу. По-перше, для кобеля Одін дуже тендітний. Про-друге, і Максим, і Одін дуже врівноважені – там де збираються разом собаки «чоловічої статі» кінологи звикли бути на чеку.

Максим та Одін, вони лише поглядають один на одного та в цих поглядах читається: «А чого це вони навкруги лаються? Що не поділили між собою?»

«Ми разом лише трішечки більше року, хоча знайомі понад 4 роки. А так йому вже шість», – розповідає Максим. Розказує, у Одіна складна доля. Це собака його друга та побратима з Маріуполя.

«Він дуже контактний, розумний пес, розважливий, врівноважений, кмітливий. Він все обмірковує і робить це дуже швидко, а потім так само стрімко діє. Ви не звертайте увагу, що він за розміром менший за інших. Він це компенсує своїм розумом!», – розповідає Максим і весь цей час з повагою дивиться на свого побратима. Одін при цьому зацікавлено слухає господаря.

Здається, що відомий французький натураліст, журналіст і письменник Альфонс Туссенель, коли говорив: “Спочатку бог створив людину, але помітивши її слабкість, дав їй собаку”, мав на увазі саме Одіна. Судіть самі – лише за час війни на рахунку цього гвардійця: 9 знайдених на блок-постах гранат, понад 900 патронів, півтора кг тротилу, автомат Калашнікова та пістолет Макарова з набоями.

«Цей пістолет був у розшуку у Сумській області, а одна з його обойм навіть фігурує у кримінальній справі, пов’язаній з вбивством людини в Одеській області», – Максим з повагою перелічує заслуги Одіна і лише один раз розгублюється, замислюючись над наступним запитанням:

  • А що Одін для тебе?
  • … Друг. Ні, навіть, більше, ніж друг! … Я не знаю … Адже він – друг мого побратима і друга!

Одін відразу починає помітно нервувати, але не полишає свого місця. Біль та сум лише в очах собаки.

“Одін все пам’ятає, він дуже скучає та сумує. Знаєте, йому притаманні якості, яких не вистачає людям”, – додає Максим.

За вагомі досягнення Одін нагороджений  медаллю для службових собак «За віддану службу» 2 ступеня.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту