Медалями для службових собак «За віддану службу» 1, 2 та 3 ступеня наказом Командувача НГУ відзначені наші службові пси Східного ОТО Джукі, Ірбіс, Антей та Одін.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/347644398_747121523781257_696753536112869202_n.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/347261488_938552700565998_5515061530922235901_n.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/347148111_1624983608008716_6359004696515680854_n.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/347127742_2481133058708133_7545012441336661931_n.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/347233291_494803472781407_5552294008619580116_n.jpg)
На рахунку цієї четвірки: понад 35 вилучених гранат, біля 2000 знайдених патронів, 2 кг тротилу, пістолет ПМ з набоями, автомат Калашнікова, шість осколкових гранатометних зарядів.
Кінологів 11-ї бригадb імені Михайла Грушевського НГУ нагородили подяками від командира бригади та командувача Національної гвардії України, а гвардійську німецьку вівчарку Кіру відомчою відзнакою — медаллю «За віддану службу» ІІІ ступеня.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/347253449_664600955678147_2039235956261803944_n.jpg)
Харківські службові собаки були евакуйовані у західні регіони й певний час не бачили своїх господарів.
Нагадаємо, на початку березня 2022 року російські літаки скинули на військову частину 4 авіаційні бомби. У той час на території частини заходились і службові собаки.
«Безумовно, це був шок для наших вихованців, – розповідає кінолог Анатолій, – Задля безпеки ми евакуювали собак у західні регіони України».
Понад рік кінологи очікували на зустріч із своїми улюбленцями. Розповідають, що запам’ятають цей день на все життя – так раділи і вони, і собаки.
«Безумовно, впізнали вони нас – ви би бачили це виляння хвостів!», – ділиться враженнями кінолог Сергій. Бійці розповідають, що їм довелося щоденно працювати над відновленням робочих навичок своїх вихованців.