У Харкові з’явилась вулиця на честь нацгвардійця-спецпризначенця Дмитра Антоненка - НГУ

Викликав вогонь на себе та врятував побратимів. У Харкові з’явилася вулиця Дмитра Антоненка – колишня Мінська. Перейменування схвалено на позачерговій сесії Харківської міської ради, яка відбулася 22 листопада.

Харків’янин Дмитро Антоненко – один з провідних адвокатів сходу України, волонтер з 2014 року, організував виробництво та модернізацію новітніх зразків озброєння та БПЛА. Після початку повномасштабного вторгнення росії приєднався до окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління Національної гвардії. Виконував складні та небезпечні для життя завдання на передньому краї.

27 червня 2022 року військовослужбовці бойової групи спеціального призначення, до складу якої входив солдат Дмитро Антоненко, корегували за допомогою БПЛА вогонь артилерії поблизу населеного пункту Слатине. Таким чином українські війська відбивали наступ росіян на Дементіївку. Ввечері ворог завдав удару по групі з РСЗВ. Дмитро Антоненко врятував життя товаришів, активувавши GPS-датчик безпілотника на хибній позиції та відволікши вогонь артилерії на себе, проте зазнав поранень несумісних з життям

За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, сумлінне та бездоганне виконання службового обов’язку, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Нагадаємо, місто-герой Харків вшановує пам’ять українських захисників та активно позбувається топоніміки впровадженої комуністичним режимом, а також пов’язаної з росією та її союзниками. Зокрема нещодавно було перейменовано 26 вулиць. Зокрема на карті міста з’явилися вулиці Дмитра Антоненка та Вадима Манька.

Нацгвардійці дякують місту-герою Харків за вшанування пам’яті Героїв-побратимів.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту