У Харкові волонтери забезпечують енергонезалежність для нацгвардійців - НГУ

Щоденні виклики до енергетичної системи України народжують нові можливості та способи вирішення проблем зі світлом. Гвардійці отримали від своїх друзів-волонтерів автономні портативні акумуляторні станції.

Правозахисник та телеведучий програми «Людина і право» Борис Захаров від початку повномасштабного вторгнення усі сили направив на допомогу цивільним і військовим на Сході. Разом зі своїм товаришем та колишнім військовим, вже під час війни вони організували виробництво портативних акумуляторних станції, що будуть використовуватися військовими. Два таких пристрої волонтер вже передав у підрозділи 5 Слобожанської бригади.

«Ідея створення зарядних станцій з’явилася ще влітку, а тепер, після чисельних блекаутів пристрій виявився більше ніж на часі. Ми активно комунікуємо з харківськими нацгвардійцями, які користуються станціями аби почути чесні фідбеки про роботу пристрою та вже у наступній партії врахуємо побажання, щоб покращити продукт», – зазначає волонтер Борис Захаров.

Портативні акумуляторні станції мають потужність у 10 000, 5 000, 2 000 Ват-годин в залежності від моделі. Вони мають два варіанти підзарядки – від електричної мережі та від енергії Сонця, адже до комплекту входять сонячні батареї. Розробники врахували потреби військовослужбовців, що виконують завдання у районах відрізаних від міської місцевості. Потужні павербанки мають захист від вологи та при роботі повністю безшумні.

«Цей пристрій має багато переваг перед генератором, адже він простіший у використанні. Станція може працювати більше як добу безперервно, для неї не потрібно окремого приміщення і це спрощує використання. Часто ми виконуємо завдання там, де не має жодних комунікацій, обірвані лінії електромереж. Портативні акумуляторні станції допоможуть нам набути певної енергонезалежності: мати змогу зарядити телефони, рації та дрони. Вдячні волонтерам за допомогу і підтримку захисників Харківщини», – розповідає нацгвардієць на псевдо Аксель.

Волонтер також передав на потреби нацгвардійців 5 Слобожанської бригади гуманітарну допомогу, яка була направлена на позиції до оборонців Харківщини.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту